У Франції горів легендарний Собор Паризької Богоматері

Трагедія сталася під вечір 15 квітня. Загорівся один із найзнаменитіших соборів у світі - Нотр-Дам де Парі, також відомий як Собор Паризької Богоматері.

Пожежа в храмі сталась, імовірно, через роботи з реставрації будівлі, які велися з початку квітня цього року, про що повідомляє Cnews, посилаючись на паризьких пожежників. В ході реставрації навколо собору було споруджено будівельні дерев’яні риштування, висота яких сягала 100 м і які легко зайнялися.

Вогонь швидко почав поширюватися на верхніх рівнях храму. Густа хмара диму повисла над Парижем, а полум'я було видно з різних кінців міста. Пожежу вдалося ліквідувати лише через 9 годин. На жаль, вогонь безповоротно зруйнував значну частину внутрішніх конструкцій Нотр-Даму: було дуже пошкоджено всю будівлю, годинник і вітражі, завалилась верхня частина 96-метрового шпиля, повністю обвалився дах будівлі. Правда, основні кам’яні конструкції залишилися цілими.

До гасіння вогню залучили близько 400 пожежників. Пожежу вирішили не гасити за допомогою авіації, бо це завдало би ще більшої шкоди конструкції собору. Рятувальники досі стежать, аби горіння не відновилося.

На щастя, у час пожежі на території будівлі вже не було жодного працівника і відвідувача. Займання почалося після офіційного закриття собору для відвідування.

Загалом, вважають експерти, серйозних втрат вдалося уникнути: кам'яна частина собору, каркас та дві вежі збереглися - тобто є з чого відновлювати храм. З палаючого собору вдалося врятувати частину святинь – терновий вінець Ісуса Христа, вівтар і вівтарний хрест Нотр-Дама, туніку святого Людовіка та кілька картин. Але великі полотна не вдалося винести, тому вогонь знищив їх. Наразі збитки, завдані пожежею, оцінюють у сотні мільйонів євро.

Під час пожежі у Соборі Паризької Богоматері тисячі гостей Парижа разом із місцевими жителями молились поруч із храмом за його порятунок. Майже одразу на місце трагедії прибув і президент Франції Еммануель Макрон.

Після появи інформації про жахливу подію з усього світу почали надходити співчуття народу Франції та їхньому лідерові Еммануелю Макрону з приводу трагедії. Український президент П. Порошенко теж висловив співчуття і нагадав, що собор важливий й для українців, оскільки там проходили служби щодо Голодомору в Україні. А міністр культури Євген Нищук підкреслив, що пожежа стала величезним ударом для історії, культури не лише Парижу і французької нації, а й усієї Європи та світу, великою втратою для вірян і паломників. За словами міністра, Україна готова відправити кращих фахівців та реставраторів для відновлення собору.

Нинішня трагедія об’єднала увсесь світ - вже з’явилися і благодійники, які виділили чималі суми на реставрацію храму. В ЮНЕСКО також заявили, що стежитимуть за ситуацією і намагатимуться допомогти зберегти і відновити Нотр-Дам.

Довідка.

Нотр-Дам де Парі – одна з найбільш відомих визначних архітектурних пам'яток та символ Парижа. Його будували майже двісті років – з середини XII до середини XIV століття. Готичний католицький собор, заснований в 1162 році, вважається одним із символів французької столиці та однією з головних визначних пам'яток Парижа. Він пережив дві світові війни і лишився майже неушкодженим. Щороку храм відвідувало понад десять мільйонів вірян та звичайних туристів. По-справжньому широку популярність Собор Паризької Богоматері отримав завдяки однойменному історичному роману письменника Віктора Гюго, опублікованому в 1831 році.