ТОП-15 прикарпатських компаній за доходами у 2022 році

У 2022 році 15 найбільших компаній Івано-Франківщини отримали 52,2 млрд. гривень доходів. Такі дані оприлюднив аналітик Роман Корнилюк у спільному дослідженні з аналітичною системою для перевірки контрагентів YouControl.

Рейтинг охопив 1000 найбільших українських компаній, які забезпечують понад половину загального обсягу доходів усіх підприємств країни. Кожна з найбільших компаній цього списку згенерувала як мінімум 1,25 млрд грн чистого доходу за 2022 р.

Журналіст «Галичини» звернувся до системи YouControl і отримав доступ до сегменту даних по Івано-Франківській області.

Зазначимо, що сумарний дохід компаній (включених до рейтингу) зменшився у порівнянні з 2021 роком з 65,3 млрд. до 52,2 млрд. Найбільш суттєвим фактором, який спричинив загальне падіння доходів, є зменшення доходів у лідера рейтингу за 2021 ТОВ «Карпатнафтохім» з 24,3 млрд. до 5,9 млрд. Показники 2023 року під питанням, оскільки держава шукає управителя для «Карпатнафтохіму», а це означає «період турбулентності» на підприємстві навіть за оптимістичного сценарію розвитку подій.

Новим лідером рейтингу у 2022 році став «Прикарпатенерготрейд» (торгівля електроенергією), який отримав 8 млрд. гривень доходів. Ще 2,8 млрд. гривень отримало АТ «Прикарпаттяобленерго», яке займається розподілом електроенергії.

Суттєвий ріст, а відтак підйом на друге місце в рейтингу, показала компанія «Галичина Табак», яка займається оптовою реалізацією тютюнових виробів.

На третьому місці опинився ПрАТ «Івано-Франківськцемент» (6,6 млрд.), доходи якого дещо знизились у порівнянні з 2021 роком.

Відзначимо також п’яте місце рейтингу ТОВ «Західнадрасервіс». Компанію, яка належить львівському бізнесмену Зіновію Козицькому, називають найбільшою в Західній Україні приватною компанією, що видобуває природній газ та нафту. За рік доходи компанії зросли з 2,3 млрд. до 4,8 млрд. гривень.

Новачками рейтингу є два підприємства, які переїхали на Івано-Франківщину із Запорізької області. Йдеться про ТОВ «Запорізький завод кольорових сплавів», яке займається виробництвом міді. А також про ТОВ «Запорізький завод кольорових металів», яке займається виробництвом інших видів електронних і електричних проводів і кабелів. Сумарно ці два підприємства отримали більше 5 млрд. гривень доходів.

Стабільний ріст фінансових показників продемонстрували аграрні компанії «Гудвелі Україна» (розведення свиней), «Захід-Агро МХП» (вирощування зернових культур) та «Мрія Фармінг Карпати» (вирощування зернових культур).

Найважливішим фактором, який впливав на економічну діяльність підприємств регіону у 2022 році була війна. Менеджмент підприємств був змушений долати об’єктивні та суб’єктивні проблеми, які виникли в економічній діяльності.

ТОП-15 компаній Івано-Франківщини (Чистий дохід від реалізації продукції, млрд грн (виручка):

 • ТОВ «Прикарпатенерготрейд» (м.Івано-Франківськ) - 8 млрд.
 • ТОВ «Галичина-Табак» (м.Івано-Франківськ) - 6,9 млрд.
 • ПРАТ «Івано-Франківськцемент» (с.Ямниця) - 6,6 млрд.
 • ТОВ «Карпатнафтохім» (м.Калуш) - 5,9 млрд.
 • ТОВ «Західнадрасервіс» (смт.Богородчани) - 4,8 млрд.
 • ТОВ «Запорізький завод кольорових сплавів» (м.Івано-Франківськ) - 3,2 млрд.
 • АТ «Прикарпаттяобленерго» (м.Івано-Франківськ) - 2,8 млрд.
 • ТОВ «Гудвелі Україна» (с.Копанки Калуського району) - 2,4 млрд.
 • ТОВ «Запорізький завод кольорових металів» (м.Івано-Франківськ) - 2 млрд.
 • ТОВ «Захід-Агро МХП» (м.Рогатин) - 2 млрд.
 • ТОВ «Імперово-Фудз» (м.Івано-Франківськ) - 1,9 млрд.
 • ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» - 1,5 млрд.
 • ПП «Фармацевтична компанія «Здорова Родина» (м.Івано-Франківськ) - 1,5 млрд.
 • ТОВ «Мрія Фармінг Карпати» (с.Росохач Коломийського району) - 1,4 млрд.
 • ТОВ «Прикарпатський торговий дім» (м.Івано-Франківськ) (1,3 млрд.)

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.