Тарифні протести тривали й після урядових заяв про запровадження в Україні державного регулювання ціни на газ

Після публікації в «Галичині» за 14 січня матеріалу «Тарифи «газують», а іванофранківці почали розмовляти з владою мовою вулиці» прем’єр Денис Шмигаль заявив, що з лютого Кабмін запровадить державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або й до кінця опалювального сезону на рівні 6,99 грн за куб. м. За його словами, це означає зниження сум у платіжках людей на понад 30 відсотків. «Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження», – додав чільник ряду.

Хоча 6,99 вже виглядає значно «м’якше» від 9,6, до рівня яких зросла середня ціна блакитного палива в січні, обнадійливі урядові анонси не зупинили тарифні протести в Україні. Впродовж минулого тижня вони тривали, в тому числі й на Прикарпатті. А зокрема в Рожнятівському, Калуському, Снятинському, Долинському, Тисменицькому районах протестувальники вдалися й до перекриття автошляхів…

Учора ж відбулася позачергова сесія обласної ради, на якій депутати розглянули й питання законності підвищення тарифів на енергоносії і прийняли звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на рік на підвищення тарифів на них. Вичерпніше – в наступному випуску газети.