Світочі українства. Бути націоналістом по-бандерівськи

Уже за традицією, першого дня нового року в Старому Угринові Новицької територіальної громади на Калущині на території історико-меморіального музею Степана БАНДЕРИ відбулися урочистості з нагоди 112-ї річниці від дня народження Прoвідника OУН. Вшанували пам’ять ідеолога й організатора українського націоналістичного руху ХХ століття керівники обласної ради та ОДА, представники ветеранських організацій, вояки повстанської армії й учасники російсько-української війни. Присутні помолилися за упокій душі лідера нації та поклали квіти до пам’ятника йому.

«Бажаю вам: будьте українцями, будьте націоналістами і будьте бандерівцями, – наголосив звертаючись до учасників дійства голова обласної ради Олександр СИЧ. – Бути українцем означає шанувати своє, бути такими, якими нас створив Господь з нашими мовою, традицією, культурою, історією і нашими героями. Бути націоналістом означає любити своє українське і захищати, бо призначення націоналізму – захищати свою націю і свою державу. Бути бандерівцем – це самому творити впорядковане державне життя, а не чекати на месію і потім нарікати на нього».

Як наголосив у вітальному слові голова обласної держадміністрації Андрій Бойчук, С. Бандера опікувався ідеєю Української самостійної держави, бо саме вона може захистити своїх громадян від зовнішніх та внутрішніх загроз. «Головна робота, яку маємо вести, – це праця на згуртування суспільства. Єдність українців – повідомлення вільному світові про ті європейські свободи, які ми відстоюємо», – зазначив він.

Вшанували пам’ять видатного краянина, котрий давно став одним із символів українського національно-визвольного руху, також в Івано-Франківську та інших містах і селах Прикарпаття.