«Стрибки на лижах…», або Все про історію лижного спорту в Україні й на Прикарпатті

«Ще у 30-х роках Ворохта приваблювала заможних людей із Польщі. У 1933 році місцеві любителі спорудили 25-метровий трамплін поблизу вокзалу, котрий дотепер, на жаль, не зберігся. Землю для першого трампліна надала родина Мочерняків. У 1936-му спортивний клуб Польщі збудував для себе трамплін уже на 50 метрів…».

Так починається найбільший розділ під назвою «Ворохта – перлина Карпат. Матеріали до історії» історико-документальної книжки голови Кременецького районного фізкультурно-спортивного товариства «Колос» (Тернопілля) Василя Галевича «Стрибки на лижах із трампліна та лижне двоборство в Україні», що побачила світ наприкінці минулого року. Це вже друге видання такої праці, в якому висвітлено багату історію лижно-стрибкового спорту та двоборства в нашій країні – від 30-х років минулого століття й досі. А загалом у доробку автора – 12 книжок як «спортивного» змісту, так історико-краєзнавчих.

У «Стрибках на лижах…» на 400 сторінках тексту, проілюстрованого численними фотознімками, – розповіді про історію трамплінів в Україні, про спортсменів, тренерів, директорів спортивних шкіл і спортивних баз, про найкращих стрибунів на лижах із трампліна та лижних двоборців нашої держави, спогади ветеранів спору, тренерів, керівників навчальних закладів із названих видів спорту.

Широко представлено тут і вихідців з Прикарпаття – зокрема читаємо про найкращого за всю історію України майстра спорту СРСР міжнародного класу з лижного двоборства Олександра Просвірніна, майстрів спорту Радянського Союзу зі стрибків на лижах із трампліна та лижного двоборства Володимира Белейовича, Мирослава Косовича, Івана Зеленчука, Василя Гуцуляка й багатьох інших.

Автор висловлює подяку за сприяння у виході видання низці осіб з різних регіонів нашої держави, у тому числі колективові Коломийської міської бібліотеки №1 та ворохтянцю Василеві Грибовичу. З питань купівлі книжки можна звертатися до В. Галевича, тел. (097) 247-04-70.