Спалювання залишків рослинності небезпечне для здоров’я і довкілля!

За інформацією Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, впродовж березня почастішали випадки виникнення пожеж в природних екосистемах – до пожежно-рятувальних підрозділів стали надходити десятки повідомлень про загорання трави на прибудинкових територіях та полях. Причиною таких пожеж є спалювання громадянами сміття або залишків рослинності.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу нагадує, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання залишків рослинності та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена відповідальність за статтями 77, 77-1, 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Слід зазначити, що подібні пожежі вкрай небезпечні не тільки для довкілля, а й для здоров’я людей. Вдихання продуктів згорання завдає шкоди дихальній системі та може зробити її більш уразливою до інфекційних захворювань, що є вкрай небезпечним в часи тотального карантину і небезпеки вірусної пневмонії. Окрім того, в результаті таких неправомірних дій не тільки згорають рослини, а гинуть птахи і тварини, а також погіршуються механічні, фізичні, хімічні і біологічні властивості родючого шару ґрунту.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу.