Сьогодні, 6 червня, – День журналіста. Зі святом вас, шановні колеги!

25 рік поспіль цього дня працівники засобів масової інформації відзначають своє професійне свято - День журналіста. Дата для святкування 6 червня була вибрана не випадково. Саме сьогодні 25 років тому (1994 р.) в Брюсселі Національна спілка журналістів України переважною більшістю голосів була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів - найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

25 травня 1994 року в Києві на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів перший всенародно обраний президент України Леонід Макарович Кравчук підписав Указ №251/94, яким було ухвалено відзначати нове професійне свято працівників засобів масової інформації - День журналіста - 6 червня. (Спочатку урочистою датою хотіли призначити 15 травня, адже цього дня далекого 1848 року в Галичині вийшла перша україномовна газета "Зоря Галицька").

У світі це свято празнують 8 вересня. Світова практика святкування Міжнародного дня солідарності журналістів почалася ще з 1958 року. У світовому календарі International Day of Journalists 'Solidarity позначений 8 вересня. Цей день був знаменний тим, що ще в 1943-му стратили журналіста, письменника Юліуса Фучика, який славився своїми антифашистськими поглядами і на той час у своїй професії він був героєм.

Журналістів часто називають представниками "четвертої влади" і відзначають значущість їхньої професії у суспільстві, адже ЗМІ роблять надзвичайний внесок у розвиток країни, вони можуть впливати на усі важливі політичні, економічні, моральні й духовні процеси як у житті держави, так і окремо взятих людини, сім'ї, колективу. Їхня праця неоціненна, бо вимагає професіоналізму і талану, сміливості та креативу, а інколи й жертовності.

ОТОЖ ІЗ ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ ВАС, ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

НАСНАГИ ВАМ І НАТХНЕННЯ, МУДРОСТІ І ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ, МИРУ, ЛЮБОВІ Й ЗЛАГОДИ ВАШИМ РОДИНАМ, БОЖОЇ ПОМОЧІ У ПРАЦІ НА БЛАГО УКРАЇНИ!

Кореспондент