Ситуація з COVID-19 в Україні: останні новини

Станом на 7 квітня в Україні зафіксовано черговий антирекорд летальних випадків від COVID-19. Покажчики шпиталізації перевищено в Києві та в 21 області. Академії наук вважають, що ситуація «вийшла на плато» та чекають стабілізації.

Новий антирекорд смертності

Станом на 7 квітня українські медики зафіксували сумний антирекорд: за минулу добу помер 481 пацієнт. По показнику смертності Україна вийшла на першу сходинку в Європі та на четверту у світі. В загальносвітовому рейтингу її випереджають Бразилія, Сполучені Штати та Індія.

У квітні Україна мало не щодня встановлювала антирекорд смертності: News Мета сповіщає, що медики пояснюють таку ситуацію тим, що значно виросла загальна кількість хворих на КОВІД-19. Загалом з початку пандемії, в країні кількість летальних випадків перейшла межу 35000 осіб.

Перевищення покажчиків шпиталізації

Міністерство охорони здоров'я оголосило, що покажчик шпиталізації хворих на COVID перевищено в столиці та в 21 регіоні. Цей покажчик встановлено на рівні 60 осіб на 100 тис. населення, а в Києві він складає 116,4.

Ситуація по областях має такий вигляд:

  • Житомирська – 115,6;
  • Хмельницька – 129,4;
  • Вінницька – 104,9;
  • Миколаївська – 113,3;
  • Чернігівська – 107,5.

Максим Степанов сповістив, що завантаженість ліжок з киснем становить близько 58% та продовжує зростати: «Ми дійшли до певної межі, й далі збільшувати нема куди». В столиці покажчик завантаженості ліжок, забезпечених киснем становить 84,7%, в Хмельницькій області – 82,9%, в Житомирській – 75,9%, у Львівській – 75,1%, в Миколаївській – 78,6%.

Академія наук: ситуація з COVID в Україні «вийшла на плато»

На офіційному сайті НАНУ оприлюднили дослідження, згідно з яким, ситуація з коронавірусом в Україні «вийшла на плато», тобто почала стабілізуватися. За розрахунками вчених максимум захворюваності вже пройдено, але країна щойно вийшла на стадію плато, що не можна вважати стабільним станом. На думку вчених, кількість нових випадків COVID-19 найближчими тижнями триматиметься на рівні 16 -18 тисяч осіб на добу, тільки в кінці квітня можна буде говорити про стабілізацію.

Водночас Максим Степанов оголосив термін перемоги над КОВІД: за умови вакцинації 70% дорослого населення, медична система України здолає коронавірусну хворобу вже до кінця 2021 року. Міністр також закликав «стримувати маніпуляції» щодо того, яка вакцина краща, натомість залучити до виконання плану вакцинації всі рівні державного управління. Станом на 7 квітня, в лист очікування на вакцинацію записалось вже близько 450 тисяч осіб.