Що робити, якщо немає можливості вчасно погасити мікропозику — рекомендації від МФО Finsfera

Мікропозики — зручний спосіб швидкого отримання фінансової допомоги в критичних ситуаціях. Однак іноді у позичальників можуть виникати проблеми зі своєчасним погашенням позик. Що робити, якщо ви опинилися в такій ситуації?

Що робить МФО, якщо клієнт не сплачує позику

Багато МФО надають позики на дуже лояльних умовах. В МФО Finsfera можна отримати гроші в день запиту, за лічені хвилини. Сервіс працює цілодобово, й в разі термінової потреби ви можете звернутися в компанію з запитом на кредит. При цьому ви самостійно обираєте суму позики та строк її погашення.

 

Трапляються різні ситуації, в яких позичальник не має змоги повернути кошти вчасно. МФО має відреагувати на прострочення та виконує певні дії:

 

  • Першим кроком є нагадування клієнту про необхідність здійснити платіж. МФО можуть використовувати різні канали комунікації — телефонні дзвінки, смс-повідомлення, електронні листи. Це дозволяє швидко нагадати клієнту про прострочений платіж і уникнути подальших санкцій.
  • Якщо первинні нагадування не дали результату, МФО може надіслати офіційне письмове попередження про заборгованість. У цьому документі зазвичай вказується сума заборгованості, штрафи та терміни погашення.
  • У разі прострочення платежів, на суму боргу можуть нараховуватися пені та штрафи. Це стандартна практика, яка стимулює клієнтів своєчасно погашати позики. Розмір штрафів визначається умовами кредитного договору. Саме тому важливо уважно читати договір перед підписанням, щоб точно розуміти, який саме штраф доведеться сплатити.

Як діяти позичальнику

Залишайтеся спокійними та зосередьтеся на вирішенні проблеми. Паніка може призвести до неправильних рішень і ще більших фінансових труднощів. Уважно перечитайте договір мікропозики. Знайдіть інформацію про штрафні санкції, відсоткові ставки при простроченні платежів та можливість реструктуризації боргу. Це допоможе вам краще орієнтуватися в своїх правах та обов'язках.

 

Якщо ви знаєте, що не зможете вчасно погасити позику, зв'яжіться зі своїм кредитором якомога раніше. Поясніть ситуацію та запитайте про можливі варіанти вирішення проблеми. Багато МФО готові йти на зустріч клієнтам, пропонуючи різні способи реструктуризації боргу. Запропонуйте кредитору свій план реструктуризації боргу. Це може включати продовження терміну погашення, зменшення щомісячних платежів або тимчасову відстрочку.

 

Не соромтеся звернутися за допомогою до рідних і друзів. Позичити гроші у близьких людей — це тимчасове рішення, яке допоможе вам уникнути штрафних санкцій та погіршення кредитної історії. При цьому не рекомендується брати кілька нових позик, адже вони стануть лише тимчасовим рішенням й дуже скоро створять велике фінансове навантаження, з яким буде важко впоратися.