Руслан Марцінків: З допомогою навчання основ підприємництва хочемо, щоб молодь могла себе реалізувати в Івано-Франківську

На базі Університету Короля Данила (УКД) стартував наймасштабніший в обласному центрі навчальний проєкт «Бізнес-прогрів молоді IF» для навчання молодих жителів основ підприємництва. Після цього безплатного, але інтенсивного впродовж 60 днів навчання, яке спільно організували УКД, Бізнес-асоціація Івано-Франківська та міський голова Руслан Марцінків, слухачі матимуть шанс себе реалізувати в бізнесі або менеджменті. А для реалізації їхніх найкращих бізнес-проєктів організатори навіть обіцяють фінансування або співфінансування.

«На пропозицію міського голови Руслана Марцінківа, що потрібно створити сприятливе середовище для молоді, аби вона відчула підтримку від бізнесу, ми ухвалили рішення провести на освітній платформі УКД навчання для молоді Івано-Франківської громади від 18 до 30 років», – повідомив проректор УКД Олег Андрухів під час презентації 3 квітня спільного навчального проєкту «Бізнес-прогрів молоді IF».

Навчання у «Бізнес-прогріві…» основ бізнесу, на яке зареєструвалося понад 100 учасників, багато з них – внутрішньо переміщені особи, передбачатиме 17 очних (формат офлайн) зустрічей щовівторка і щоп’ятниці. Як на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє проєкт «Бізнес-прогрів молоді IF», «це буде велике навчання із семи модулів… інтенсиву: 60 насичених днів; 50+ годин фахового спілкування; 7 лекторів; 30 спікерів-бізнесменів». Один модуль охоплюватиме заняття двох типів: 1) теорія; панельна презентація з участю представників бізнесу; обговорення домашнього завдання; 2) двогодинний аналіз домашніх завдань. Тематика модулів така: «Основи бізнесу»; «Від ідеї – до бізнес-плану»; «Команда, організаційна структура та процеси в бізнесі»; «Мистецтво управління фінансами»; «Маркетинг та зовнішні комунікації»; «Мистецтво продажу»; «Юридичні аспекти бізнесу». У фіналі навчання відбудеться відбір до десятка найкращих бізнесових ідей для презентацій і визначення переможця. Найкреативніші слухачі можуть розраховувати на іменні грошові премії, фінансування на відкриття власного бізнесу або ж бути працевлаштованими в провідних компаніях регіону.

Перше заняття у рамках навчального проєкту «Бізнес-прогрів молоді IF» заплановано на 9 квітня. Спікерка першого модуля – психотерапевт, організаційний консультант-керівниця представництва в Івано-Франківську комп’ютерної компанії «Eleks» Наталія Мухітдінова.

«Відмінність від подібних навчальних курсів для молоді у тому, що після кожної лекції із семи модулів члени Бізнес-асоціації, три-чотири бізнесмени розповідатимуть про власний досвід підприємництва, перемоги й труднощі на їхньому шляху та даватимуть цінні поради слухачам», – повідомив співорганізатор, виконавчий директор Бізнес-асоціації Івано-Франківська Едуард Веліканов.

«Навчання основ підприємництва проводитимемо на регулярній основі. Сподіваюся, мінімум двічі на рік «Бізнес-прогрів…» відбуватиметься на базі УКД. З допомогою навчання основ підприємництва хочемо, щоб молодь могла себе реалізувати в Івано-Франківську. Тож такі навчання у громаді потрібні. Адже теперішня молодь за кілька років стане потужним рушієм розвитку міста. В Івано-Франківську, крім того, вже діють у Бізнес-інкубаторі університету нафти і газу навчальні курси для тих підприємців, які хочуть вдосконалити свої знання про бізнес, і безоплатний підприємницький хаб для жінок, які прагнуть розвинути або започаткувати власний бізнес», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.