Руслан Марцінків: Якщо хочеш миру – готуйся до війни. Тому військова підготовка має бути пріоритетом для кожної школи

Життя освітньої галузі Івано-Франківська досить багате на цікаві події. Розповімо про те, що відбулося в навчальних закладах міста за останні два тижні.

Ліцей № 16: новий спортмайданчик

Днями тут урочисто відкрили новенький спортивний майданчик зі штучним покриттям. Історія його будівництва досить тривала. Ще чотири роки тому зводити майданчик розпочали за державною програмою, але завершували його вже міським коштом. Відтепер уроки фізичного виховання учнів відбуватимуться на сучасному футбольному полі, а діти матимуть тут комфортне місце для занять спортом.

Принагідно міський голова Руслан Марцінків подарував дітям набір футбольних м’ячів. «На сьогодні вже маємо половину шкіл із такими майданчиками. Решта – в роботі. Я надіюся, що невдовзі кожна школа отримає сучасний майданчик для занять спортом», – сказав чільник Івано-Франківська.

Ліцей № 20: оновлений тир

У цьому навчальному закладі оновили тир, який має належні умови для тренування дітей, у т. ч. хороші пневматичні гвинтівки. Причому п’ять одиниць такої зброї для тиру подарував міський голова Руслан Марцінків. Відновлення роботи тиру важливе для військово-патріотичного виховання дітей, яких тут навчатимуть, як поводитися зі зброєю та надавати першу домедичну допомогу.

Оновлення шкільних тирів на базі закладів освіти Івано-Франківської громади – це лише початок. Бо плани з розвитку кульової стрільби є більш масштабними з огляду на зусилля міської влади і департаменту освіти посилити патріотичне виховання в закладах освіти. Хоч оновлений тир у ліцеї № 20 є вже третім числом у місті, все ж це міські функціонери вважають лишень першими кроками у відновленні шкільних тирів, які були не в найкращому стані.

Приміщення для стрільби прислужаться і пошукові стрілецьких талантів, вважає директор Івано-Франківської ДЮСШ № 3 Павло Бойчук. «Це допоможе молодим людям зрозуміти, що таке кульова стрільба, як безпечно поводитися зі зброєю. На базі ліцею № 20 відкрили вже третій оновлений тир з якісними умовами для тренування та з хорошими пневматичними гвинтівками», – каже П. Бойчук.

Нині тривають роботи з відновлення тиру на території ліцею № 4, який був переданий ДЮСШ № 3. Він стане основою тренування найкращих юних стрільців, які матимуть бажання вдосконалювати свою майстерність і згодом виступати на чемпіонатах области та України, а може, Європи та світу. На черзі – відновлення тиру в ліцеї № 18. А ще зголосився ліцей № 19.

«Якщо хочеш миру – готуйся до війни. Коли ми сильні, ворог не дуже захоче до нас лізти. Тому сьогодні треба готувати покоління, які вмітимуть стріляти. Військова підготовка має бути пріоритетом для кожної школи», – вважає міський голова Р. Марцінків.

Ліцей № 10: «розумні» турнікети

А на вході до цього освітнього закладу, в якому навчається понад півтори тисячі учнів, встановили «розумні» турнікети, щоби батьки знали, коли дитина прийшла на заняття і коли вийшла зі школи. Отож така система створює безпечне середовище для дітей.

«Пілотний проєкт «Безпечна школа» дав змогу нам встановити турнікети в приміщенні ліцею, що унеможливлює доступ сюди сторонніх осіб. Пропускна система працює на картках «Галка», яку має кожен із учнів. За умовами проєкту, все обладнання нам надали безоплатно. Якщо батьки погодяться, то їм надходитиме повідомлення про те, коли дитина зайшла до приміщення ліцею і коли вийшла», – повідомив директор ліцею Руслан Куриндаш.

Ліцеї № 11 і № 12: реконструкція системи опалення

Одразу в обох цих школах розпочато ремонт системи опалення за кошти міжнародних партнерів (програма НЕФКО). У ліцеї № 11 встановлять індивідуальний тепловий пункт, а в ліцеї № 12 повністю замінять систему опалення та здійснять модернізацію з енергозбереження. Відтак учні відразу після осінніх канікул перейшли на дистанційну форму навчання, а в режимі так званого офлайн навчаються лише молодші класи.