Руслан Марцінків: У бюджеті міської громади на 2024 рік виразний акцент на підтримці ЗСУ

Основним пріоритетом бюджетного року-2024 в Івано-Франківській міській громаді стане підтримка українського війська. Це ухвалено минулого тижня на 39-му пленарному засіданні сесії міської ради.

Отож із 3,6 млрд гривень загального фонду міського бюджету наступного року 527,1 млн грн призначено на потреби ЗСУ та захисників України. Зокрема 300 млн грн спрямують на обороноздатність: закупівлю для війська дронів, автомобілів та іншого оснащення, а також на субвенції для військових частин, а 215,6 млн грн – на соціальну підтримку захисників. 100 млн грн закладено на виплати на амуніцію (цього року по виплати на амуніцію в розмірі 20 тисяч грн звернулося майже 3,5 тисячі військовослужбовців з Івано-Франківської МТГ); 63,6 млн грн – на виплати сім?ям загиблих захисників та учасників АТО; 20 млн грн – на одноразові виплати пораненим, які у 2024 році вже становитимуть по 30 тис. грн; 18 млн грн – на виплати на реабілітацію військових (по 10 тис. грн кожному); 2 млн грн – на виплати з нагоди народження дітей у сім?ях військових: 1 млн грн — на одноразову допомогу з нагоди дня народження дітей до 18 років, батьків яких призвано на російсько-українську війну; 3 млн грн – на допомогу військовим без статусу УБД на відшкодування житлово-комунальних послуг, яке з 3 тис. грн зросте наступного року до 5 тисяч (2023 року на цю мету з бюджету громади вже виділено 3,21 млн грн. Від початку року цією допомогою скористались 1 070 бійців з міської громади).

Що стосується згаданих вище 100 млн грн соціальної підтримки військових на амуніцію, то з наступного року військовослужбовці з міської громади отримуватимуть ці «підйомні» залежно від місця служби. На виплати 50 тисяч грн зможуть претендувати ті військові, які беруть безпосередню участь у бойових діях на передовій лінії зіткнення з ворогом. Інші мобілізовані, які не беруть безпосередню участь у бойових діях, отримуватимуть на амуніцію по 20 тисяч грн. Документи на виплату зможе подавати як сам боєць через банк ID чи електронно в ЦНАП, так і його близькі родичі.

«У бюджеті міської громади на наступний рік ми зробили виразний акцент на підтримці Збройних сил України. У ньому передбачили 527 мільйонів гривень на підтримку наших захисників, ухвалили програму підтримки військовослужбовців на амуніцію, продовжуємо програми реабілітації учасників бойових дій та інші соціальні програми, заклали кошти для освіти на продовження програми «Укриття». Затверджені програми обов’язково будуть реалізовані наступного року. Віримо в те, що вони й наступного року будуть популярними в наших військових. Вдячний депутатам міської ради за патріотичну позицію», – підсумував хід бюджетного процесу Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

До речі, під час сесії Івано-Франківської міської ради очільник громади запропонував внести до списку членів виконавчого комітету на громадських засадах свого радника – учасника бойових дій капітана Юрія Гапончука, якому внаслідок поранення ампутували ногу. Нині ветеран війни продовжує службу в лавах НГУ й допомагає зробити наше місто зручним для людей з інвалідністю. Це і його заслуга є в тому, що на останній сесії міської ради депутати затвердили програму доступности на 2024–2028 роки й на ці потреби передбачили в бюджеті майже 55 млн грн.

Минулий мілітарний тиждень в Івано-Франківську був доповнений ще однією подією: міський голова Руслан Марцінків передав військовим на авдіївський напрямок 38 FPV-дронів та систему управління. З них десять були з тих 20 дронів, які закупили з переказаних на цю мету зарплат міського голови та його заступників. Кілька тижнів тому десять з цієї двадцятки безпілотників Руслан Марцінків особисто відвіз захисникам на запорізький напрямок. А кошти на 26 дронів та систему управління до них збирала Спілка волонтерів Прикарпаття. Також військовим передали два дрони, закуплені за кошти закладів культури.