Івано-Франківськ велично відзначив День Героїв. У неділю, 26 травня, в місті відбулися святкова хода і марш слави УПА за участю ветеранів визвольних змагань, учасників війни на сході України та громадськості від будинку патріотичних організацій на вулиці Лепкого, 46 до меморіального скверу на вул. Мельника, а далі через Вічевий майдан до міського парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка, де пів сотні реконструкторів з різних міст України відтворили бій УПА з німецьким Вермахтом і совєтським НКВС.
Спершу учасники ходи поклали квіти до барельєфа Степану Бандері на початку вулиці його імені. А в меморіальному сквері, де спочиває прах героїв визвольної боротьби різних часів – від українських січових стрільців до учасників Революції Гідності та нинішніх фронтовиків, які протистояли російській агресії на сході України, священнослужителі відправили панахиду за полеглими героями.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків і секретар міської ради Оксана Савчук поклали квіти до могил героїв. Опісля традиційним маршем слави УПА іванофранківці попрямували до парку Шевченка. Там відбулася реконструкція бою підрозділу УПА з німецькими і російськими загарбниками, яку організувало товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». У реконструкції бою задіяли військову техніку часів Другої світової війни. Міський голова Руслан Марцінків подякував реконструкторам, які щороку на День героїв приїжджають до Івано-Франківська історично відтворити фрагменти визвольної боротьби українців, і вручив їм грамоти.
Також минулої неділі Івано-Франківськ відзначив концертом 75-річчя створення Української дивізії «Галичина». Його незмінним організатором знову була жива легенда Івано-Франківська – 98-річний комбатант-дивізійник Михайло Мулик. Попри свій поважний вік він щороку нагадує громадськості про патріотичний порив галичан у 1943 році, які прагнули повторити феномен часів Першої світової війни – створити основи високоорганізованого українського війська.
Недільні заходи на відзначення Дня героїв були завершальними в нашому місті. Фактично свято почалося ще в п’ятницю, коли на фасаді вул. Лепкого, 46 відкрили ще одну, вже четверту за рахунком, пам’ятну анотаційну таблицю в рамках програми «Івано-Франківськ – місто героїв». Цього разу – Василеві Гривінському, першому голові крайової управи Братства ОУН-УПА Карпатського краю, який далекого 1978 року, коли окупаційна совєтська влада взялася руйнувати старе кладовище поза нинішнім готелем «Надія», врятував могилу відомого українського діяча першої третини ХХ ст. Левка Бачинського, причому так, що на його слід не вдалося вийти навіть всюдисущому КҐБ.
Тієї ж п’ятниці на вулиці Шухевичів, біля школи-гімназії №2, відкрито величний пам’ятник легендарному генералові УПА Романові Шухевичу, який створили скульптори Ігор Семак і Євген Шатирко. Досі в нашому місті не було гідного пам’ятника цьому великому українцеві. Позитивні відгуки іванофранківців про монумент вказують, що він сподобався людям. Під час відкриття пам’ятника міський голова Р. Марцінків вручив відзнаки за «Честь і звитягу» героям нинішньої війни з Московією, які гідно продовжують справу Романа Шухевича.
«Цей монумент – знак для всієї України, що нація пам’ятає своїх героїв. Це і засторога ворогам, що генерал Шухевич має сучасних послідовників, – сказав міський голова Івано-Франківська Р. Марцінків про пам’ятник командувачу УПА. – Нині, коли антиукраїнські сили знову почали піднімати голови, важливо гуртувати націю, яка добре пам’ятає і цінує подвиг своїх героїв. Реваншу антиукраїнських сил не допустимо».