Руслан Марцінків: Публічні консультації з приводу змін до Конституції України в частині децентралізації виглядали на формальність

Міський голова Івано-Франківська, голова Івано-Франківського РВ АМУ Руслан Марцінків у складі делегації лідерів місцевого самоврядування від Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України взяв участь в обговореннях змін до Конституції України в частині децентралізації, що відбулися у Чернівцях.

Нагадаємо, що місцеве самоврядування Прикарпаття представило на публічних консультаціях понад 20 членів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, які мають спільну позицію щодо необхідних конституційних змін.

Руслан Марцінків поділився своїми враженнями від заходу: «Відверто кажучи, ми очікували більш фахової дискусії, в якій би взяли участь спеціалісти з конституційного право. На жаль, публічні консультації з приводу змін до Конституції України в частині децентралізації виглядали на формальність, захід був непродуктивним і неналежно організованим. Це була радше імітація обговорень. Крім заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди, у заході не взяв участь ніхто з тих, що фактично вирішуватимуть, якими будуть остаточні конституційні зміни.

Ми висловили своє бачення щодо змін, вказавши на «червоні лінії», які не можна переступати. Передовсім це стосується впровадження інституту префектів, які не можуть дублювати функції поліції, прокуратури. Ми також наголосили, що голови міських рад повинні залишитися і головами виконавчих комітетів. Адже люди довіряють головам формувати порядок денний у місті в порозумінні з громадою на 5 років, тобто на визначений термін повноважень. Також держава має повністю фінансувати делеговані повноваження.

Підготовка таких регіональних слухань потребує фахового підходу, залучення науковців до дискусій тощо. Ми напрацювали пропозиції щодо внесення змін до Конституції і готові до дискусії на всеукраїнському рівні. Тому прагнули говорити предметно, а не концентрувати увагу на загальних принципах, що нам було запропоновано».

Редактор відділу газети “Галичина”