Руслан Марцінків: Постараємось, щоб протягом двох-трьох тижнів люди отримали компенсацію за пошкоджене майно

Міська влада Івано-Франківська матеріяльно допоможе жителям міста, які потерпіли від ракетного удару по цивільній інфраструктурі технічного університету нафти і газу в ніч на суботу, 22 червня. Як відомо, до цього московити обстрілювали Івано-Франківськ ще на початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, коли цілили ракетами в летовище.

Внаслідок чергової ракетної атаки один із корпусів навчального закладу був частково зруйнований, а низка інших зазнали ушкоджень (вибито близько 150 вікон, 100 внутрішніх і 25 вхідних дверей), а також було пошкоджено вікна, балкони й двері у прилеглих житлових будинках на вулицях, у дитсадку №26 «Барвінок», в якому вибито дві третини вікон, ліцеї №17, церковній споруді. Загалом пошкоджено 22 будівлі, заміни потребують 1 160 квадратних метрів покрівлі і понад 800 вікон. За ці дні до поліції та комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Івано-Франківської МТГ надійшло від потерпілих внаслідок ворожої атаки франківців майже 250 заяв про пошкодження майна.

Після відбою повітряної тривоги комунальники одразу взялися до роботи: забили потрощені вікна, двері, прибрали скло, латали пошкоджений дах. Уже вранці після нічного ракетного нападу Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків повідомив, що потерпілі від московитського терору франківці отримають від міста матеріяльну допомогу на ліквідацію пошкоджень і що міська влада має для цього напрацьований механізм відшкодування збитків.

Тож у понеділок на прилеглій до університету вулиці Береговій, 32 відповідно до рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій і за дорученням міського голови запрацював мобільний реєстратор, який збирає заяви мешканців на компенсацію за пошкодження майна. «У мобільному ЦНАПі за адресою Берегова, 32 працюють два фахівці з усіма необхідними технічними ресурсами для обслуговування громадян. З основного перше – це оформлення заяви для того, щоб комісія провела обстеження та склала акт руйнувань. Друге – це оформлення пакета документів для допомоги з міського бюджету. Перелік документів простий: заява, документ на власність, паспорт та ідентифікаційний код, рахунок IBAN для призначення допомоги та акт обстеження, який ми потім долучимо у процесі опрацювання документів», – повідомив директор міського департаменту адміністративних послуг Богдан Питель. За його словами, мобільні реєстратори отримали кілька заявок з проханням піднятися безпосередньо у житло, тому що люди там не здатні самостійно пересуватися.

Заяви про пошкодження майна мешканці можуть подавати й безпосередньо у ЦНАП. А ще його працівники надають консультації щодо оформлення допомоги з державної програми грошової допомоги для відбудови пошкодженого через бойові дії житла «Євідновлення» за допомогою мобільного застосунку «Дія» або на порталі.

Щоб оцінити масштаби руйнувань, працює комісія, яка на основі поданих заяв про пошкодження майна навідується до таких осель і складає відповідні акти, в яких фіксує наслідки руйнувань – пошкоджені вікна, двері, лоджії. На основі актів обстеження комісії власники пошкодженого житла й отримають грошову компенсацію з міського бюджету.

У вівторок позачергова сесія міської ради ухвалила положення, за яким потерпілим франківцям будуть виплачувати компенсацію з міського бюджету. Очільник міської громади Руслан Марцінків запевнив: «Постараємось, щоб протягом двох-трьох тижнів люди отримали компенсацію за пошкоджене майно».

До відновлювальних робіт в Івано-Франківську оперативно долучився й благодійний фонд «Рокада», який надав матеріяли для ремонту. Кошти для допомоги постраждалим франківцям на подолання наслідків ворожого обстрілу почав збирати і благодійний фонд «Моє місто Івано-Франківськ». Керівництво університету нафти і газу звернулося до своїх випускників, партнерів і громадськости з проханням про допомогу. «Група Нафтогаз» ще в неділю заявила, що допоможе відновити пошкоджені будівлі цього навчального закладу. Тим часом «Бізнес Асоціація Івано-Франківська» вже переказала у благодійний фонд ІФНТУНГ 100 тисяч гривень. Крім того, місто попросило допомоги й у міжнародних організацій.