Руслан Марцінків: Попри обмежені фінансові можливості міська влада допомагає соціально вразливим громадянам

Міська влада Івано-Франківська впровадила ще один вид матеріальної підтримки соціально вразливих груп жителів міської територіальної громади (МТГ). Тим іванофранківцям, яким сповнилося понад 75 років і чия пенсія не перевищує 3 000 гривень, з міського бюджету виплатять по 500 грн одноразової матеріальної допомоги, а кому 90 і більше років – по 1 000 грн незалежно від розміру пенсії. Таке рішення ініціював міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків через те, що 9 із 10-ти пенсіонерів МТГ отримують пенсію менше 3 000 грн.

«Зараз важкий час. У той момент, коли люди ще не оговталися від пандемії коронавірусу, державна влада створює нові виклики: підвищення цін на газ, газопостачання та електрику, скорочення категорій громадян, які мають право на отримання субсидій. Пенсії, яку отримують люди, недостатньо, щоб оплатити комунальні витрати. Отож від цього найбільше потерпають найменш захищені. З огляду на непросту зиму та підвищення тарифів, ми з фінансистами порахували, що цього року зможемо надати людям віком понад 75 років одноразову матеріальну допомогу. Для них це стане реальною підмогою», – зазначив Р. Марцінків.

Подання заяв на цю одноразову матеріальну допомогу в Івано-Франківську вже стартувало. Ще тиждень тому в міський департамент соціальної політики було подано кілька десятків заяв. Щоб скористатися такою можливістю, достатньо заповнити заяву і додати копії паспорта та коду. Зробити це можна в департаменті соцполітики, відділеннях ЦНАПу, сільських радах (якщо ще немає відділення ЦНАПу) і відділі звернень міської ради. Загалом на цю матеріальну допомогу можуть розраховувати понад 12 000 пенсіонерів віком понад 75 років і понад дві з половиною сотні 90-річних і більш старших жителів МТГ.

Крім одноразової допомоги, місто спільно з БФ «Карітас» розширить програму безоплатних обідів для людей, які потрапили в кризові ситуації. Нині в благодійній їдальні «Карітасу» щоденно обідають понад 400 осіб. Торік на цю справу для «Карітасу» було виділено 300 тисяч грн з міського бюджету. А ті люди, які опинилися у безвиході, можуть знайти притулок у міському Будинку нічного перебування.

Загалом на різні одноразові матеріальні допомоги в Івано-Франківську виділено майже 17,3 млн грн. Місто ініціювало та виплачує і щомісячні допомоги: ветеранам ОУН-УПА, реабілітованим особам жертвам політичних репресій, почесним громадянам міста та родинам загиблих учасників бойових дій, «афганцям». 2020 року місто виплатило їм понад 3 млн 324 тисячі грн. Також, крім державних пільг на житлові комунальні послуги, з міського бюджету надано 100-відсоткові пільги учасникам АТО, ветеранам ОУН-УПА та 50-відсоткові пільги – для населення інших категорій загалом на 9 млн 862 тисячі грн.

А ще в місті діє програма соціальної підтримки окремих категорій. 2020 року надано одноразову допомогу на ліки та лікування 2 442 жителям на понад 7 млн грн. Понад 4,5 млн грн виплачено медикам, які лікували хворих на коронавірус. 50 пакунків для новонароджених малят і 45 сертифікатів торік вручено батькам із числа учасників бойових дій, багатодітних і студентських сімей.

«Попри обмежені фінансові можливості місто підтримує громадян соціально вразливих категорій. Бо це правильний крок для будь-якої цивілізованої влади – допомагати людям у біді. І цим вона надолужуватиме те, що нині повноцінно не робить держава», — заявив Р. Марцінків.