Руслан Марцінків: Піклуватися про соціально вразливих громадян вважаю одним із завдань місцевої влади

Навіть попри складнощі з міським бюджетом через війну з московією та введеним в Україні воєнним станом міська влада Івано-Франківська продовжує матеріяльно допомагати соціально вразливим жителям міської територіяльної громади, родинам загиблих на війні захисників України, дітям військовослужбовців, людям з інвалідністю І та ІІ груп, жителям віком понад 70 років і внутрішньо переміщеним особам.

На одному з останніх засідань виконкому міської ради 11 серпня було затверджено грошові виплати з міського бюджету ще для 178 людей «золотого віку» (70+ років) та для 150-ти з інвалідністю І та ІІ груп.

А загалом за період з початку цього року з бюджету Івано-Франківської МТГ виділено одноразову матеріальну допомогу 890 особам з інвалідністю І–ІІ груп на загальну суму 445 000 грн; 9 473 жителям віком 70 років і більше на 5 295 000 грн; 17 пораненим бійцям на 170 000 грн, а також на 461 дитину із сімей військовослужбовців.

Особливу увагу міська влада звертає на тих жителів громади, які нині на фронтах протистоять російській агресії. Згідно з рішенням виконавчого комітету ІФМР від 6 квітня ц. р. №289 «Про виплату одноразових матеріальних допомог» відповідно до звернень родин загиблих (померлих) захисників України в бюджеті Івано-Франківської МТГ передбачено кошти на виплату одноразових матеріальних допомог в сумі 100 000 грн одному з членів сім’ї. На 20 липня 44 членам сімей загиблих (померлих) захисників України з міського бюджету виділено одноразові матеріальні допомоги на загальну суму 4 100 000 грн.

Згідно з рішенням виконкому ІФМР від 6 квітня ц. р. №290 «Про поширення рішень Івано-Франківської міської ради на час дії воєнного стану» відповідно до звернень родин загиблих (померлих) захисників України в бюджеті Івано-Франківської МТГ передбачено виплати щомісячних матеріальних допомог у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Такі виплати матеріяльних допомог здійснювали для 38 членів сімей загиблих захисників України, які входили до складу добровольчих формувань територіяльної громади, осіб, які брали участь в обороні України, захисті безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти нашої держави (на 20 липня ц. р.).

Матеріяльні допомоги з бюджету МТГ виділено і до Дня Незалежности України. Скажімо, Почесні громадяни міста отримають по 1 000 грн; 291 особа з інвалідністю і поранені з числа учасників АТО – по 1 000 грн; 9 ветеранів ОУН–УПА – по 2 000 грн; 463 жителі громади з числа реабілітованих – по 500 грн.

Крім того, Департамент соціальної політики виконкому ІФМР лише в серпні вже тричі роздав по 300 продуктових наборів від міжнародної гуманітарної організації «World Central Kitchen» для внутрішньо переміщених осіб.

«Щотижня голосуємо за надання соціальних виплат. Заявок багато. Намагаємось допомагати всім, хто потребує матеріяльної підтримки, бо це наші люди. Піклуватися про соціально вразливих громадян вважаю одним із завдань місцевої влади», – наголосив міський голова Руслан Марцінків.

Нагадаємо, що відповідно до рішення виконавчого комітету ІФМР від 6.04.2022 року №291 «Про виплату одноразових матеріальних допомог» (зі змінами, внесеними 2.05.2022 року, рішення №332) із коштів Івано-Франківської МТГ з нагоди дня народження одноразову матеріальну допомогу надають: мешканцям, яким минуло 70 років і більше; особам з інвалідністю І–ІІ групи, яким не минуло 70 років, мешканцям населених пунктів Івано-Франківської МТГ, у т. ч. особам, зареєстрованим як внутрішньо переміщені в населених пунктах Івано-Франківської МТГ або отримали тимчасову довідку ВПО, видану Івано-Франківською МТГ. Причому франківцям категорії 70+ та дітям треба звертатися із заявою вже після свого дня народження. А особам з інвалідністю ІІ групи допомогу виплачують за умови, що розмір пенсії на 31.12.2021 року не перевищував 2 999,99 грн. Членам сімей військовослужбовців на дітей, батьки яких призвані на військову службу або беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, виплату призначають одноразово і належність особи до обох категорій громадян не дає права на отримання виплати повторно. Подати заявки на отримання грошових виплат можна наразі звернувшись у ліцей №3 в Івано-Франківську або ж у ЦНАПи, які працюють у селах громади.

Військові з числа жителів міської громади, які отримали поранення на фронті, можуть звертатись по допомогу в ліцей №3, а в селах громади – у місцеві ЦНАПи. Для цього потрібно подати копії паспорта, ідентифікаційного коду; довідку, що підтверджує поранення, отримані внаслідок бойових дій; виписку з медичної картки амбулаторного лікування; реквізити рахунку та копію документа, що підтверджує залучення до заходів з оборони держави.