Руслан Марцінків: Підтримка українського війська є серед першочергових завдань міської влади

Нову партію допомоги для ЗСУ – автомобіль типу багі з високою прохідністю для їзди бездоріжжям, понад три сотні FPV-дронів, безпілотники «мавіки», засоби радіоелектронної боротьби, зарядні станції «EcoFlow», інструменти та інше спорядження минулого тижня доставили нашим захисникам на донецькому та запорізькому напрямках івано-франківські волонтери на чолі з міським головою Русланом Марцінківим, який, окрім того, ще й відвідав працівників комунальних служб нашого міста, що будують укріплення на сході України. Різнобічну допомогу для наших фронтовиків було сформовано за запитами військових частин до івано-франківської міської влади.

Дрони для підрозділу Андрія Грималюка.

Спочатку волонтери подалися у 109-й окремий гірсько-штурмовий батальйон 10-ї ОГШБр «Едельвейс», який протистоїть ворогові на Донеччині, і завезли для нього 80 FPV-дронів. До речі, тут служить і депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк. У цей батальйон франківці вже не вперше доставляють допомогу. А для танкового батальйону вони завезли три РЕБи, дві зарядні станції «EcoFlow» і два «мавіки». 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді передали «мавік» і 20 FPV-дронів, окремій тактичній групі «Сапсан» 24-ї бригади – дрони та різну допомогу.

Зустріч із франківськими будівельниками на сході України.

Із Донеччини франківські волонтери поїхали провідати 102-гу окрему бригаду Сил територіальної оборони ЗСУ на запорізькому напрямку і передали їй багі, FPV-дрони, кілька «мавіків» й медичне обладнання. Сформований в Івано-Франківську 78-й окремий батальйон також отримав партію FPV-дронів, «мавіки» й потужні зарядні станції.

На запорізькій землі Руслан Марцінків разом зі своїм колишнім радником, а нині офіцером 102-ї окремої бригади ТрО Мироном Дмитриком випробував привезене з Франківська багі. Відповідну світлину на своїй сторінці у соціальній мережі Мирон Дмитрик супроводив таким текстом: «Хоч «центр» забрав у громад наш ПДФО, ще жоден наш запит не був проігнорований виконкомом Івано-Франківської міської ради. Не про все можна розповідати зараз, але це таки дуже значні ресурси. Дякую Руслану Марцінківу та громаді Івано-Франківська за постійну й значну підтримку підрозділів нашої 102-ї окремої бригади».

Випробування багі.

Командування цього військового формування на своїй офіційній сторінці у фейсбуці також висловило вдячність за допомогу з Франківська: «Дякуємо Івано-Франківській міській раді та громаді за стабільну і значну підтримку нашої 102-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ».

Міський голова відвідав на сході України і франківських комунальників, які на донецькій землі навіть під обстрілами будують фортифікації, щоби наші військові мали нормальний захист, і подякував їм за важку, але надзвичайно важливу для всієї України працю.

Остання поїздка на схід стала для Руслана Марцінківа уже п’ятою цього року. «Івано-Франківськ був, є і буде надалі надійним тилом для ЗСУ, – зазначив очільник міської громади після повернення з передової. – Підтримка українського війська є серед першочергових завдань міської влади».