Руслан Марцінків: Обладнання, якого часом ще немає навіть у приватних медзакладах, з’являється у міських лікарнях і поліклініках

Кінцівка 2023 року і початок 2024-го принесли добрі новини про інфраструктурний розвиток івано-франківської медицини. Якщо за кілька днів до Нового року в поліклініці №2 відкрили оновлений маніпуляційний кабінет, то через декілька днів 2024 року в центральній міській клінічній лікарні запустили в дію італійський мамограф нового покоління, який поки що є єдиним таким апаратом на всю область, а в міській поліклініці №5 почав працювати новітній УЗД-апарат для визначення щільности кісток, який став усього сьомим числом на всю Україну.  

Отож в оновленому маніпуляційному кабінеті в поліклініці №2 зробили ремонт, поставили нові меблі та оновили все медичне обладнання. Він став десятим у 2023 році відремонтованим у міських поліклініках приміщенням для проведення медичних маніпуляцій. Зранку в ньому роблять забір крові на різноманітні біохімічні аналізи, а протягом робочого дня виконують внутрішньом’язові та внутрішньовенні маніпуляції. На початку грудня в тій же поліклініці №2 відкрили п’ять оновлених терапевтичних кабінетів і кабінет функціональної діагностики (електрокардіограма).

Тим часом італійський мамограф у центральній міській клінічній лікарні, куплений за кошти міського бюджету, є певною мірою технічним проривом в обстеженні молочних залоз жінок. Дотепер тут використовували аналогічний апарат попереднього покоління, який свого часу подарували франківцям меценати з-за кордону. Цей мамограф, який, попрацювавши в одній з європейських країн, а пізніше ще не один рік в Івано-Франківську, уже потребував вартісного ремонту. Тому було вирішено купити апарат нового покоління для виявлення онкології молочних залоз на ранніх стадіях. Крім того, причиною цього став ще один фактор: кількість пацієнтів у ЦМКЛ у 2023 році порівняно з попередніми роками істотно зросла – на 17 тисяч, і з них майже 8 тисяч потребували обстеження на мамографі. 

«Новий мамограф робить обстеження молочної залози найповнішим і найменш шкідливим, а при певних хворобах ми його можемо використовувати і в режимі томографа. У таких випадках його називають томосинтезом. Дуже мало клінік можуть похвалитися таким томографом, в Івано-Франківську точно немає такого, тому ЦМКЛ зможе надавати дуже якісну послугу», – розповів про нове придбання завідувач рентген-відділення ЦМКЛ Ігор Соколовський.

Обстеження на новому мамографі у ЦМКЛ буде безоплатним. Для цього жінки, які потребуватимуть його, мають отримати направлення на цю процедуру від сімейного лікаря та записатися безпосередньо в лікарні.

А от новітній УЗД-апарат для визначення щільности кісток у міській поліклініці №5 служить для діагностики та виявлення поширеної хвороби – остеопорозу (захворювання, що прогресує й характеризується втратою кісткової маси та вмісту кальцію в кістковій тканині) як на ранніх стадіях, так і вже під час захворювання. «Цей УЗД-апарат має важливі переваги: він є безболісний, швидкий у проведенні, не дає променевого навантаження і не потребує спеціальної підготовки», – повідомила лікарка поліклініки №5 Ксенія Дороніна.

Серед міських поліклінік такий УЗД-апарат наразі є лише в цьому закладі. А от обстеження на ньому для визначення щільности кісток буде платним, бо це не входить до переліку програми медичних гарантій НСЗУ. Вартість процедури – 252 гривні. 

«Обладнання, якого часом ще немає навіть у приватних медзакладах, швидкими темпами з’являється у міських лікарнях і поліклініках, – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – Громада змогла зберегти досвідчених лікарів, а тому нині важливо надати їм сучасне обладнання. Маючи його, вони можуть конкурувати з приватними медзакладами за наданням багатьох медичних послуг. Системно створюючи нормальні умови для праці медиків та для обслуговування пацієнтів, Івано-Франківськ прямує до сучасної системи охорони здоров’я, в якій пріоритетом є надання високоякісної медичної допомоги та ефективне лікування хворих».