Руслан Марцінків: Міська громада й надалі забезпечуватиме бійців усім необхідним для ефективного нищення ворогів

В останні два тижні франківці не зменшували інтенсивність матеріяльної підтримки Збройних сил України. Однією з головних у цьому проміжку часу стала волонтерська поїздка на передову франківських волонтерів на чолі з міським головою Русланом Марцінківим, яка для нього уже дев’ята цього року. Для земляків зі 102-ї окремої бригади ТрО на запорізькому напрямку та зокрема її 78-го батальйону наші волонтери напередодні Дня Святого Миколая доставили засоби для боротьби з ворогом: 10 дронів-камікадзе та квадрокоптери «mavic», теплий одяг, відзнаки й подарунки. Усю цю допомогу для них зібрано за списками потреб, які подали самі захисники. 

«Наші земляки вже понад півтора року захищають країну на запорізькому напрямку, тому для нас дуже важливо, щоб підтримка з Івано-Франківська була постійною. А тому стараємося на День Незалежности, свято Покрови, на День Збройних сил України їм подякувати за ратний подвиг й нагородити наймужніших», – зазначив Руслан Марцінків.

Іншою важливою подією стало успішне завершення на початку грудня збирання разом зі Спілкою волонтерів Прикарпаття 500 тисяч гривень на придбання 20 дронів-камікадзе й систем управління до них для наших захисників на авдіївському напрямку до Дня Святого Миколая. За зібрані впродовж двох тижнів понад 501 тисячу гривень закупили 26 дронів-камікадзе й системи управління до них.

У справі придбання квадрокоптерів міська громада, як відомо, нині переходить на закупівлю їх великими партіями. Однак результати тендеру на придбання першої партії з 500 дронів-камікадзе було скасовано через недотримання фірмою-переможцем умов тендеру. 1 грудня Івано-Франківська міська рада оголосила другий аналогічний тендер на 500 дронів-камікадзе. Загалом за кошти міського бюджету заплановано придбати 1000 дронів-камікадзе й передати їх на фронт за запитами військових частин на авдіївському, запорізькому та бахмутському напрямках.

В останні два тижні міська громада надала українському війську чимало й іншої матеріяльної допомоги. Зокрема зі свого бюджету профінансувала ремонт та закупівлю меблів для спального приміщення базованої в місті військової частини, передала «мавіки» 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді, батальйону «Свобода» та військовій частині 3018 НГУ. А 7-му стрілецькому батальйону разом із цими квадрокоптерами франківці відвезли й старлінки, монітори, шини, автомобільні запчастини та інше обладнання; окремому штурмовому загону спецпризначення «Омега» НГУ на донецькому напрямку – шини до автомобільної техніки; нацгвардійцям 50-го полку імені полковника Семена Височана – рації.

Міський голова Руслан Марцінків та його заступники тим часом переказали свої місячні зарплати загалом на понад 323 тисячі гривень на рахунок благодійного фонду «Моє місто Івано-Франківськ», який займається допомогою для ЗСУ. За ці кошти було придбано 20-FPV дронів, десять з яких очільник міської громади недавно уже відвіз 102-й бригаді ТрО на запорізькому напрямку, а решту дронів буде передано бійцям на авдіївському напрямку.

«Івано-Франківська міська громада цього року вже надала українським захисникам матеріяльної допомоги на 360 млн гривень. У справі допомоги нашим Збройним силам ми докладемо всіх зусиль, щоб і надалі забезпечувати бійців усім необхідним для ефективного нищення ворогів», – зазначив міський голова Р. Марцінків.