Всього за рік Івано-Франківськ запровадив п’ять комунальних маршрутів, а 42 нових комфортабельних автобуси на них помітно підвищили якість пасажирських перевезень у місті.
Як відомо, торік до Дня міста був запущений в дію перший комунальний маршрут №27, а 6 травня ц. р. на вулиці Івано-Франківська виїхав вже п’ятий маршрут № 40К «24 Серпня – Довженка (АС-3)». Цей маршрут був запущений на численні звернення іванофранківців і депутатів міської ради, які врахувала міська влада. З початку цього року ввели в дію комунальні маршрути №41К «Каскад – Онкодиспансер», №55 «АС 2 – Крихівці», №49 «АС 4 – Набережна». «За рік ми показали справді дуже добрий результат, адже комунальний транспорт Івано-Франківська довів, що є комфортним, надійним, а до того ще й дешевшим за приватний. Нині автобусний парк КП «ЕлектроАвтоТранс» налічує 42 нових комфортабельних автобуси. Тепер хочемо сконцентрувати увагу на тролейбусних маршрутах. Адже цього року очікуємо 29 нових тролейбусів за угодою з ЄБРР», – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Як відомо, місто торік закупило 24 низькопідлогові автобуси «Богдан А70132» і 12 турецьких автобусів «Guleryuz Cobra GD 272 LF». Згідно з договором із ВАТ «Керуюча компанія холдингу «Белкоммунмаш» Івано-Франківськ у липні-серпні ц. р. отримає перші низькопідлогові тролейбуси білоруського виробництва з загальної кількості 29, і ними поповниться автопарк КП «ЕлектроАвтоТранс».
Зусилля міської влади для розвитку громадського транспорту високо оцінюють іванофранківці. Ось який відгук залишила в соціальній мережі Ольга Астахова:
«Ще би 28 маршрут замінили, бо страшно їздити... Автобуси цілими днями переповнені, а умови жахливі, 6 грн. ні за що. А комунальні хороші, що автобуси, що тролейбуси. Не шкода і 10 грн. дати, бо відповідають всім вимогам».
Крім того, Івано-Франківськ за останні два роки зробив справжній технологічний прорив в оплаті за проїзд і нині на комунальних маршрутах широко використовує досягнення цифрових технологій. Зокрема, тепер можна розраховуватися за проїзд із допомогою безконтактної банківської картки чи NFC-пристрою, СМС-квитка через операторів мобільного зв’язку Vodafone, Київстар та Lifecell. А ще раніше в Івано-Франківську було запроваджено електронний квиток у тролейбусах на основі спеціального QR-коду через Інтернет-банк Приват24. Івано-Франківськ у цих новаціях став першим або одним із перших міст в Україні. Причому такий його партнер як компанія «Visa» устами свого старшого директора зі стратегічних партнерств у країнах СНД та Північно-Східної Європи Євгена Лісняка наголосила, що ніхто так швидко ще не реалізовував такі складні ідеї: «Це одне з найшвидших впроваджень таких проектів в Україні».
«Розвиток комунального транспорту – один із пріоритетів міської влади. Ми прагнемо, аби іванофранківці відчули переваги саме муніципального перевізника», – наголошує міський голова Р. Марцінків.