Руслан Марцінків: Комунальні служби отримають нову спецтехніку для обслуговування територіяльної громади

Створення однієї з найбільших в Україні Івано-Франківської міської територіяльної громади потребує і технічного посилення комунальних служб. Вони, як не раз наголошував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, обслуговуватимуть і всі 18 сіл громади. Місто вже взялося розв’язувати це питання.

24 грудня на пленарному засіданні третьої сесії міської ради депутати проголосували за придбання додатковоі техніки для комунальників, надавши їм дозвіл на укладення договорів фінансового лізингу на придбання спеціальної техніки. Зокрема для КП «Муніципальна дорожня компанія» буде придбано чотири піскорозкидальні машини на базі самоскида «МАЗ», три прибиральні машини на базі трактора «Беларус» з плужно-щіточним обладнанням, телескопічний навантажувач «HTL 3207», шість розкидачів піску «PW-120», екскаватор «Terex 890 SM» та іншу техніку. КП «Івано-Франківськміськсвітло» отримає важільно-телескопічний автопідйомник «SOCAGE А314»; КП «Благоустрій» — мульчувач «KDL 160 Stark»; КП «Муніципальна інспекція «Добродій» — евакуатор з краном-маніпулятором HYVA та евакуаторною платформою на базі вантажного автомобіля «Renault Truck D12»; КП «Полігон ТПВ» — компактор (ущільнювач сміття); КП «Центр розвитку міста та рекреації» — трактор-навантажувач «AVANT 750» з додатковим навісним обладнанням, трактор «Беларус» з відвалом та щіткою для прибирання. Спецтехніку закупить і КП «Міська ритуальна служба».

Як повідомив заступник міського голови - директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, загалом мова йде про придбання для комунальників у лізинг 44 одиниці спецтехніки, яка мала б надійти до підприємств упродовж найближчих шести місяців.

— Для оновлення технічної бази комунальних підприємств потрібні великі фінансові вкладення. Коли ж проблемно разово зібрати потрібну суму або взяти кредит, є цілком ефективна альтернатива – лізинг, — наголосив у коментарі міський голова Руслан Марцінків. — Хотів би виділити передусім придбання евакуатора для інспекторів із паркування. Їм він потрібний для оперативної евакуації тих машин, які становлять перешкоду транспортному рухові на вулицях міста. Також для нас є актуальною потреба в техніці для прибирання території, адже Франківськ зріс, об’єктів стало набагато більше. Ці машини, як правило, мають комбіновані функції: посипання доріг узимку і поливання влітку. Тому вже в наступному році комунальні служби отримають нову спецтехніку для забезпечення обслуговування міської територіяльної громади.

У серпні цього року міська рада вже дозволила КП «Електроавтотранс» укласти договір фінансового лізингу на 36 місяців на придбання 9-ти автобусів. А вже в листопаді наш перевізник отримав чотири білоруських автобуси «МАЗ» та п’ять турецьких «Guleryuz Cobra».