Руслан Марцінків: Громада повинна подбати про власну харчову безпеку

Завдяки сприятливій погоді весняну посівну кампанію рільники Івано-Франківської МТГ завершують за планом. У своєму третьому сільськогосподарському сезоні комунальне підприємство «Франківськ-Агро» засіяло соняшник та сою, а також минулої осени озиму пшеницю, на 190 гектарах у селах Радча, Тисменичани, Підпечери, Добровляни, Підлужжя та Братківці. Тепер на черзі – гречка.

Основний акцент знову зроблено на високоприбуткові культури. Отож сою посіяли загалом на 101 гектарі: на 21 га – у Тисменичанах і на 80 га – у Радчі. Соняшником засіяно 60 гектарів: у Радчі – 23 га, Підлужжі – 17 га, Підпечерах – 8 га і Добровлянах – 12 га. І до кінця червня комунальне підприємство засіє гречку, під яку раніше планувало 12 гектарів. Також на 17,5 га у Братківцях і Тисменичанах визріває озима пшениця, висіяна минулої осени. Тож нині міські рільники для своїх посівів до теплої погоди просять у небесної канцелярії й дощу.

«Сою і соняшник продаватимемо за ринковими цінами, і завдяки отриманим за них коштам зможемо вкладати гроші в техніку та збільшення посівних площ. А пшениця і гречка, як і торік, будуть і для наших шкіл та дитячих садків, – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – Громада повинна подбати про власну харчову безпеку на випадок погіршення ситуації. Вкладена в землю праця, як показав минулий рік, дає свої непогані результати. Тому нинішнього року знову розширили посівні площі, повернувши в сільськогосподарський ужиток зарослі поля».

Загалом у 2024-му сільськогосподарські угіддя Івано-Франківської міської громади збільшилися орієнтовно на 70 га і нині становлять 190 га (для порівняння: у 2023 році «Франківськ-Агро» засіяло майже 130 га, а роком перед тим починало сільськогосподарське виробництво лише на 69 га). Відтоді підприємство, видаляючи чагарники на самозаліснених землях, повернуло до сільськогосподарського обробітку 130 га раніше т. зв. непродуктивних площ. Також цього року підприємство вперше взяло в людей в оренду земельні паї.

Але зерновими в міській громаді не обмежуються й планують розвивати й овочівництво: нині тривають роботи над створенням тепличного комплексу. Паралельно до цього керівництво міської громади заохочує до розвитку сільськогосподарського виробництва й приватну ініціативу, для чого в міській громаді діє фінансова підтримка виробників завдяки «Програмі розвитку сільського господарства Івано-Франківської МТГ на 2022–2025 роки».