Руслан Марцінків: Громада пам’ятає, шанує і розуміє, якою ціною дається нам український прапор і наша незалежність

Минулий тиждень в Івано-Франківській міській громаді пройшов під знаком відзначення 32-ї річниці незалежної України і був наповнений рядом патріотичних акцій на підтримку українського війська. Щоправда, з міркувань безпеки День Незалежности України в місті й селах нашої громади відзначили скромнішим числом святочних заходів.

На День прапора України іванофранківці зібралися на Вічевому майдані, вшанували героїв спільно з їхніми рідними, подякували волонтерам, які допомагають бійцяи на фронті боронити Україну від московитських загарбників, і традиційно підняли державний прапор України. Особливістю підняття цього державного символу стало те, що честь це зробити було надано тим захисникам України, які після поранень перебувають на реабілітації в Івано-Франківську, та рідним загиблого торік бійця з Микитинців Володимира Дутчака – його дружині Світлані та їхній маленькій донечці. Після того Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків спільно з духовенством вручив міські нагороди «Гордість Івано-Франківської громади» і «За честь і звитягу» сім’ям загиблих на війні з московитами франківців, активним волонтерам та громадським діячам. А в Тисменичанах у рамках програми «Івано-Франківськ – місто Героїв» відкрито пам’ятні таблиці вісьмом полеглим на війні жителям села.

У День Незалежности України франківці насамперед вшанували загиблих захисників української держави – уже 304 жителів міської громади полягли на війні з московитами, а ще 56 вважаються зниклими безвісти. На всіх кладовищах Івано-Франківська і сіл міської громади, де поховані наші герої, панувала молитва і вдячність за їхній ратний подвиг. Вранці 24 серпня поклали квіти до могил загиблих борців за волю України в Меморіальному сквері та вшанували пам’ять 126 полеглих воїнів у російсько-українській війні на Алеї Героїв у с. Чукалівці. А після того духовенство спільно з рідними загиблих та представниками міста відслужило поминальну панахиду і за воїнами, які віддали своє життя за незалежність України в часі проведення Антитерористичної операції. Там міський голова Руслан Марцінків і народна депутатка України Оксана Савчук поклали квіти до могил полеглих з 2014 року земляків.

З інших помітних подій у рамках відзначення Дня Незалежности України стала виставка-авкціон розмальованих військових трофеїв «Наш дім – Україна», яка діяла в Палаці Потоцьких із 18 по 25 серпня. На ній криворізькі художники представили відпрацьовані боєприпаси та військову амуніцію, які за допомогою умілих рук митців було перетворено на мистецькі об’єкти. За них 23 серпня на благодійному аукціоні виторгували 88,5 тисячі гривень, які призначені для потреб українських військових на бахмутському напрямку, серед яких є і франківці. На цьому авкціоні активними були й представники міської та обласної гілок влади. Зокрема Руслан Марцінків придбав розмальовану гільзу для свого службового кабінету.

А 28 серпня в тому ж Палаці Потоцьких під час урочистого закриття Школи лідерського росту «Я можу...» було проведено благодійний концерт та ярмарок на підтримку 72-ї ОМБР ім. Чорних запорожців. Але матеріяльна підтримка ЗСУ та учасників бойових дій на сході та півдні України цими акціями в рамках відзначення Дня Незалежности в Івано-Франківську не обмежилася. Згідно з минулотижневим рішенням виконкому міської ради ще 225 учасників бойових дій отримають по 20 тисяч гривень виплат на спорядження (з початку дії цієї програми міська громада вже виділила допомогу для 1050 бійців на загальну суму 21 млн грн); четверо членів сімей загиблих військових – виплати на загальну суму 250 тисяч грн; 20 поранених бійців – по 10 тисяч грн на лікування; 35 захисників, які наразі беруть безпосередню участь у бойових діях, але не мають статусу учасника бойових дій та не користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг, – матеріяльну допомогу загалом на 105 тисяч грн на оплату житлово-комунальних послуг; а понад ста школярам від першого до 11-го класів, чиї батьки загинули в зоні бойових дій, зникли безвісти або ж потрапили у ворожий полон, під час «Свята першого портфелика» місто подарувало необхідні канцтовари для навчання в школі.

«І ця невеличка підтримка є нагадуванням, що громада пам’ятає, шанує і розуміє, якою ціною дається нам український прапор і наша незалежність», – наголосив Руслан Марцінків. До речі, Івано-Франківський міський голова після урочистостей до 32-ї річниці незалежности України вдруге за останній місяць того ж 24 серпня повіз допомогу, зібрану в співпраці зі «Спілкою волонтерів Прикарпаття», а це – автомобіль для виконання бойових завдань і цілий бус техніки – кабелі, комп’ютерна техніка, акумулятори і т. ін., нашим захисникам, які несуть ратну службу на запорізькому напрямку в складі 102-ї бригади територіяльної оборони. Усе за списками, які подали до Франківська наші земляки. 

Ворог у святковий для українців день безперервно гатив по українських позиціях, однак наші вояки відбили усі наступальні спроби загарбників. І аж уночі, у відносній безпеці на передових позиціях бійці змогли поспілкуватися з Русланом Марцінківим, який вручив захисникам традиційні подяки та відзнаки Івано-Франківська, а також годинники. «Цей напрям достатньо небезпечний, але для мене дуже важливо, що мав можливість від імени громади подякувати захисникам, особливо в такий знаковий для України день. Бо хлопцям, які нас захищають, необхідна підтримка міста. Це наша подяка, яка підіймає їхній бойовий дух», – так прокоментував цю поїздку на фронт Руслан Марцінків, який ледь не кожен місяць вибирається до земляків на передову. Зокрема на початку серпня він разом із франківськими волонтерами відвіз землякам із 78-го батальйону 102-ї бригади ТрО тепловізори, квадрокоптери, форму, необхідні речі для спостереження та обладнання позицій.