Руслан Марцінків: Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів це були б лише слова

Як 2021-й добре починався для міської поліклініки №5 (в січні тут обзавелися висококласним УЗД-апаратом, а згодом, у серпні, відкрили оновлений інфекційний кабінет), так само добре цей рік і завершується. А днями в цім закладі охорони здоров’я відкрили оновлені терапевтичний і гінекологічний кабінети, в яких створено зручні умови для медиків та їхніх пацієнтів.

Раніше в терапевтичному кабінеті не було води, умивальника, зрештою, й місця, де присісти. Один із пацієнтів, як розповіла терапевт Наталія Ожгевич, запропонував зробити ремонт, провести воду та облаштувати умови в кабінеті. «Тож тепер маємо два робочі місця, умивальник, де можна помити руки. Тепер дуже зручно працювати», – каже Наталія Ожгевич.

Брак належних умов особливо відчувається, як відомо, в жіночих кабінетах. «Для професійних оглядів постарались оснастити гінекологічний кабінет максимально. Для цього придбали кольпоскоп з відеосистемою, який дозволяє одразу на первинному прийомі діагностувати патологію шийки матки. Для зручності вагітних маємо УЗД-апарат, який зразу дає змогу жінці проходити певні обстеження тут же. Тобто для максимальної економії часу і зручності жінкам усі обстеження можна пройти в одному кабінеті», – зазначила акушер-гінеколог і лікар УЗД міської поліклініки №5 Надія Малінська. Також для жінок і молодих матерів у цьому закладі облаштували і комфортну вбиральню.

Міська поліклініка №5 і в попередні роки зміцнювала свою технічну базу: в червні 2019-го тут відкрили новий рентген-кабінет, для якого місто закупило сучасний рентген-апарат вартістю 6 млн гривень. А двома роками раніше в цьому закладі відкрили єдиний на все місто кабінет мамографії для діагностики молочної залози жінок.

Як зазначав у звіті перед міською громадою в жовтні ц. р. міський голова Р. Марцінків, розвиток медичної галузі є одним із пріоритетів міської влади попри здійснення в Франківську кількох дорогих інфраструктурних проєктів (з’єднання Північного і Південного бульварів, масштабне впорядкування міста і будівництво нового моста через Бистрицю). Міська влада звертає достатньо уваги на закупівлю діагностичного та лікувального обладнання на десятки мільйонів гривень щорічно та на капітальний ремонт лікарень та поліклінік. У першому півріччі на ремонт медичних закладів Івано-Франківська та придбання для них обладнання з міського бюджету було виділено понад 22 млн гривень.

Найбільше змін відбулося в центральній міській клінічній лікарні, де на умовах співфінансування відкрили нове відділення екстреної і невідкладної допомоги та закупили для неї новітній ангіограф, який допомагає обстежувати і лікувати без болю та наркозу судини. Тож тепер у ЦМКЛ є ангіографічна, рентгенопераційна палати та палата відділення інтервенційних методів діагностики та лікування. А ще ця лікарня отримала нове травматологічне відділення з двома операційними, відділення сервісної служби та екстреної медичної допомоги.

Міська дитяча клінічна лікарня та перинатальний центр нинішнього року отримали сучасні УЗД-апарати та відремонтовані УЗД-кабінети. Відкрито два кабінети УЗД у поліклініках №3 і №5, для яких закуплено три нові УЗД-апарати. Поліклініка №2 отримала кабінет комп’ютерної томографії та ендоскопічний кабінет із новими комп’ютерним томографом і відеоцистоскопом. У міській клінічній лікарні №1 відремонтовано операційні хірургічного відділення та коридор травматологічного відділення. Також відкрито сучасні лікарські амбулаторії в Тисменичанах і Братківцях Івано-Франківської МТГ.

«За останнє п’ятиріччя у Франківську кардинально змінено підхід до медичної галузі – підтримка системи охорони здоров’я нині є одним із пріоритетів міської влади. Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів це були б лише слова. Місто, певна річ, не може самостійно і швидко розв’язати всі проблеми медичних закладів, бо для цього йому бракує коштів, а тому в цій справі сподівається на більшу підтримку держави. Та попри проблеми з цим Франківськ реалізацією конкретних справ у своїх медзакладах крок за кроком прямує до сучасної системи охорони здоров’я», – наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.