Проща родин мігрантів «Самбір–Зарваниця» проляже через Івано-Франківськ

З 2 по 11 серпня цього року під патронатом Пасторально-місійного відділу УГКЦ і духовним проводом священика Київської архиєпархії УГКЦ о. Антона Бориса відбудеться ХІV Міжнародна десятиденна піша проща родин мігрантів «Самбір-Зарваниця», яка пройде і дорогами Прикарпаття та завітає до Івано-Франківська.

Засновником прощі і її багаторічним духовним провідником був світлої пам’яті о. Василь Поточняк. Цьогорічний духовний похід на тему «А коли ви молитесь…» своїм декретом благословив голова ПМВ УГКЦ єпископ Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян: «У Господа вимолюю Божих ласк для належної організації і проведення прощі».

З цього приводу в Івано-Франківську – на парохії Найсвятішого Серця Христа Чоловіколюбця і блаженних священномучеників івано-франківських єпископів Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка УГКЦ, настоятелем якої є о. Ігор Пелехатий, відбулася нарада за участю духовного провідника прощі о. Антона Бориса, керівника прощі Людмили Пушкар, координатора Галини Заячкевич, відповідального за маршрут Андрія Бобака, скарбника Ярослава Карпінця, шеф-кухаря Світлани Савшак, відповідальних за служіння осіб духовного походу Тараса Шеремета, Маркіяна Серединського, представників спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська Оксани Пронюк і Ольги Шкляр та ін.

Робоча нарада в МХЦ ім. Св. Івана Боска УГКЦ м. Івано-Франківська

Робоча нарада в МХЦ ім. Св. Івана Боска УГКЦ в Івано-Франківську розпочалася з молебня, який відслужив о. Антон Борис.

Отець Антон БОРИС, духовний провідник прощі «Самбір-Зарваниця»:

- Цьогорічна проща, на мій погляд, особлива тим, що ми вперше всі теми катехизм присвячуємо безпосередньо молитві як спілкуванню з Небесним Отцем і її ролі в житті християнина. У часі попередніх прощ ми більше уваги приділяли наукам про сім’ю і родину та біблійному навчанню. Тож чимало часу займає власне підготовка до прощі, адже щороку ми вибираємо і погоджуємо з парохіями та їхніми духівниками новий десятиденний маршрут теренами трьох областей – Львівською, Івано-Франківською і Тернопільською. Проща «Самбір-Зарваниця» не має аналогів в Україні. Упродовж десяти діб сотні паломників моляться за Україну, родини українських заробітчан, українські сім’ї, своїх рідних і близьких та всіх потребуючих молитовної опіки. Проща є не лише зримим виявом любові до Бога, а й свідченням того, що українські заробітчании – не зрадники України, а подвижники своїх родин і своєї держави, яких економічна безвихідь спонукала шукати щастя у чужих світах. Проща «Самбір-Зарваниця» – це важка дорога повернення українських мігрантів додому. Коли я вперше відвідав Святу землю, то був вражений, що місця, де людина має черпати духовну глибину, поволі перестають бути місцями прощ до Бога, а стають схожі на маршрути духовного туризму. Без пожертви – немає навернення. У нашій прощі паломники мають змогу просити Бога за прощення своїх гріхів і за гріхи своїх рідних, ближніх чи просто знайомих. У прощі «Самбір-Зарваниця» обов’язково бере участь і тіло людини як храм Святого Духа. Людина не просто молиться, а долає у молитві значні труднощі і перешкоди у часі пішої десятиденної ходи – жертвує Богу і своє тіло…

За підсумками наради в Івано-Франківську, протяжність цьогорічної прощі «Самбір-Зарваниця» сягне 300 кілометрів, а пройде духовний похід таким маршрутом: 2 серпня – Самбір-Черхава-Попелі; 3 серпня – Орів-Нижня Стинява (Львівщина); 4 серпня – Тинява-Болехів-Долина; 5 серпня – Брошнів-Осада-Брошнів-Новиця; 6 серпня – Завій-Посіч-Івано-Франківськ; 7 серпня – Клубівці-Нижнів (Прикарпаття); 8 серпня – Монастирська-Бучач; 9 серпня – Білявинці-Зарваниця (Тернопілля).

Востаннє проща «Самбір-Зарваниця» пролягала Івано-Франківськом 2012 року під духовним провідництвом світлої пам’яті о.Василя Поточняка.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами