З присяги на Євангелії ХVIII ст. головою Перегінської селищної ТГ стала Ірина Люклян

Селище Перегінське – найбільше в Україні. А його жителі вирізняються особливим почуттям власної гідності і волелюбством. Дехто каже, що коли в державі відбуваються вибори, то, стежачи за вподобаннями перегінчан, можна говорити і про узагальнені результати загалом в Україні – такий собі, мовляв, народний «екзитпол».

Селищного голову Перегінської ТГ вітає депутат Верховної Ради України VII–VIII скликань Анатолій Дирів.

Тож вибори селищного голови Перегінська, який очолить селищну територіальну громаду (ТГ), якоюсь мірою були прогнозовані – люди обирали з найкращих, і перемогла розумна, досвідчена лідерка громади, колишня селищна голова і недавня чільниця Рожнятівської райдержадміністрації Ірина ЛЮКЛЯН. А 1 грудня у Народному домі відбулася перша сесія новоствореної селищної Перегінської ТГ, у якій, окрім перегінчан, взяли участь і представники з навколишніх сіл. Голова районної ТВК Руслана Полич, посилаючись на відповідні статті виборчого закону, озвучила результати: «Кандидатами на посаду селищного голови Перегінської селищної ТГ були Абрам Ольга Василівна, Глинка Роман Ярославович, Люклян Ірина Богданівна, Люклян Олег Петрович, Семко Василь Богданович, Скрипка Петро Йосафатович, Стоцький Роман Романович. Перемогу на виборах здобула представник від політичної партії «Слуга народу» Люклян Ірина Богданівна, за кандидатуру якої віддали голоси 2 603 виборці із 6 781, які взяли участь у голосуванні, що становить 38,4 відсотка». І з цього дня Ірина Люклян очолила новий представницький орган.

Молитву за успішний розвиток громади та представництво ТГ провадили священники чи не з усіх населених пунктів – і греко-католики, і православні, парафії яких увійшли до селищної територіальної громади.

Відтак слово мали отець-декан Перегінського деканату УГКЦ Роман Балагура та настоятель храму Святих верховних апостолів Петра і Павла ПЦУ в селі Ясень о. Василь Депутат, які привітали всіх з нагоди урочистого зібрання та побажали представникам новоствореної ТГ плідної праці для людей: «Так, керівника обирають самі люди, та вибирає Бог». Отець Р. Балагура запропонував голові ТГ і депутатам прийняти присягу на старенькому Євангелії ХVІІІ століття, яке свого часу трохи пошкодила пожежа в одній із перегінських церков. Текст присяги доручили зачитати депутатові ТГ з Небилова Василю Виннику, кандидатуру якого підтримали 374 виборці.

А недавно о. Роман побував у Меджугор’є і розповів, що зустрів там багато паломників перегінчан, яких запитав: «За що молимося?» А у відповідь почув: «За те, щоб Бог благословив нашу землю, запанував мир в Україні, за єдність і за успішну роботу у новоствореній нашій Перегінській громаді...»

– Я купив там вервечку у наміренні подарувати її Вам, Ірино Богданівно. І нехай вона буде знаком, що ми не залишені наодинці у наших молитвах,– звернувся духівник до новообраної голови Перегінської селищної ради ТГ.

«Я дуже мало знаю таких людей, як Ірина Люклян, з таким високим коефіцієнтом корисної дії. Вона справді хоче зробити багато для громади. Сподіваюсь, що в її команді пануватимуть взаєморозуміння і повага, а депутати завжди матимуть спільну думку», – сказав народний депутат України VII та VIII скликань Анатолій Дирів. А колишній селищний голова Перегінська Ольга Абрам, привітавши голову ТГ, побажала новій команді плідної праці.

– Почнімо в єдності, у розумінні, – так розпочала виступ Ірина Люклян. – Ми знаємо, що єдиними є Церква, мова і наш український народ. Дивлячись на молодих депутатів, я впевнена, що маю з ким працювати, маю на кого покластися. Головне, щоб ми були чесні. Чесні до себе і вперті до роботи. Бо люди поклали на нас дуже великі обов’язки і сподівання...

А ексголові Рожнятівської РДА І. Люклян, як і її команді, направду довелося непросто: вона керувала районом у роки, коли почалася війна на Сході, яка, на жаль, триває й досі, а ще – виклики пандемії. Та Ірина Богданівна зуміла означити спільні пріоритети як із учасниками АТО, так і з волонтерами, з представництвом районної ради. Бо нічого вони не ділили: в кожного була єдина мета – працювати на благо нашої держави, області, району. Тому в рейтингових показниках Рожнятівщина була серед найкращих районів області. Тож у попередні роки було зроблено дуже багато потрібних справ для людей.

– Вибори минули, тож нумо працювати разом для громади! І якщо реформа децентралізації триватиме, то й наша ТГ, переконана, житиме. Як, зрештою, і наша Перегінська лікарня, і школи та дошкільні заклади освіти, – наголосила голова Перегінської селищної ТГ.

Без сумніву, Ірина Люклян, маючи неабиякий управлінський досвід, дуже добре вміє працювати з людьми. На посаді чільниці голови Перегінської селищної ради свого часу вона першою на Рожнятівщині створила Раду старійшин. А тепер знову заговорила про розширений виконком за участю представників громадськості. «Я не хотіла би, щоб у нас вирішували питання в кабінетах за якимись дзвінками, я не хотіла б, аби був робочий графік з прийомними днями – ми йдемо на роботу, отримуємо зарплату, і в нас з понеділка по п’ятницю – робочі дні. І коли людина прийдете по довідку, двері для неї завжди будуть відчинені, графіків прийому не буде», – додала голова ОТГ й акцентувала, що на засіданнях конкурсної комісії прозоро, чесно й відкрито буде проведено відбори на вакансії в ТГ.

Зазначу, що Перегінська селищна ТГ представлена депутатами від семи партій. З них п’ятеро – представники ВО «Свобода», по чотири – від ПП «Європейська солідарність» та ВО «Платформа громад», по троє – від ВО «Батьківщина» та ПП «Слуга народу» і двоє депутатів представляють партію «УДАР». Вони обрали керівний склад ОТГ, старост у населених пунктах. Заступниками селищного голови Перегінської ТГ стали Володимир Вагилевич та Василь Глинка. Секретарем – Ольга Красілич. Старостою у Красному – Іван Сеничак, у Сливках – Петро Федоришин, в Ясені – Мирослава Гулій, у селах Осмолода, Гриньків, Кузьминець – Мирослав Стоцький, у Закерничному – Любов Христук. На наступній сесії ТГ оберуть старосту села Небилова, а от у Слободі Небилівській, де окремої сільської ради досі не було, старостою обрано Оксану Винник. Ірина Люклян пояснила, що жителі й цього невеличкого населеного пункту також повинні відчувати допомогу місцевої влади. Тому і в їхній громаді буде людина, яка стане сполучною ланкою між селом і центром ТГ.

…Хтозна, чи не задумалися того дня присутні на першій сесії в Перегінську, що, мабуть, немає такої професії, як голова ТГ, голова держадміністрації, голова ради... Очевидно, така робота – то покликання душі.