«Платформа примирення» має стати ефективним майданчиком позасудового вирішення споживчих спорів між продавцями й покупцями, надавачами послуг та їхніми клієнтами

Уже кілька років поспіль Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області забезпечує спрощення зв’язку зі споживачами на місцевому рівні шляхом активної роботи консультаційних центрів на базі своїх районних, міських управлінь та відділів. За 2019–2020 рр. зокрема суб’єкти господарювання повернули споживачам 913 тис. грн за придбану ними продукцію неналежної якості або за невиконання умов договору про надання послуг (виконання робіт); у більш як 460 випадках вдалося запобігти порушенню прав споживачів через проведення консультацій та роз’яснювальної роботи із суб’єктами господарювання; а в майже 520-ти випадках проведено безпосередню роботу зі споживачами (надання консультацій та роз’яснень з питань захисту прав).

А сьогодні Держпродспоживслужба Івано-Франківщини шукає альтернативні методи розв’язання споживчих спорів. Тож невдовзі на базі консультаційних центрів буде створено своєрідний майданчик для так званого позасудового вирішення таких конфліктів. Цей проєкт, який уже дістав назву «платформа примирення», – за своєю суттю організована зустріч суб’єкта господарювання та споживача для вирішення, сказати б, споживчого протистояння між ними. Очікується, що така практика сприятиме підвищенню рівня довіри споживачів до продавців товарів та надавачів послуг, з одного боку, й розвиткові бізнесу, – з другого.