Перегінська ТГ чепуриться. Наведення ладу з побутовими відходами – серед пріоритетів її розвитку

Перегінську територіальну громаду (ТГ) утворено наприкінці 2020-го. Її територія нині становить 66044,6 га. І входять до неї селище Перегінське, села Закерничне, Небилів (з присілком Ловаги), Слобода Небилівська, Красне, Сливки, Ясень (присілки Погар, Черепина, Бабське, Лази, Турівка), Осмолода, Кузьминець і Гриньків. Чисельність населення – до 26 тисяч.

Комунальна техніка у Перегінській об’єднаній територіальній громаді.

Керівництво ТГ на чолі з головою Перегінської селищної ради Іриною Люклян вважає своїм першочерговим завданням – проведення всіх необхідних заходів щодо розбудови інфраструктури збирання і вивезення твердих побутових відходів на території селищної ради.

Скажімо, на сьогодні шляхом тендерних закупівель придбано новий автомобіль – сміттєвоз із боковим завантаженням на шасі МАЗ-4371 з об’ємом кузова 11,5 м куб. та вартістю 1 598 400 грн. Цей автомобіль обслуговує віддалені населені пункти громади – села Небилів, Ловаги, Слободу Небилівську, Красне, Сливки, Ясень (присілки Погар, Черепина, Бабське, Лази, Турівка), Осмолоду, Кузьминець, Гриньків. Ліквідовані стихійні звалища в селах Небилові, Ясені й Осмолоді.

Крім того, за результатами процедури спрощеної закупівлі послуги з ремонту та технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання Перегінське селищне ЖКП вже капітально відремонтувало сміттєвоз ГАЗ-3309. Тож тепер у Перегінській ТГ працює три сміттєвози. З них – два ГАЗ-3309 та МАЗ-4371, вакуумна машина МАЗ-4371 №1 та екскаватор ЕО-2201.

Для забезпечення вчасного вивезення твердих побутових відходів рішенням сесії Перегінської селищної ради затверджено схему санітарного очищення, створено комісію з питань поводження з «нічийними» відходами на підвідомчій території, затверджено програму та правила впорядкування населених пунктів громади, розроблено графік та маршрути вивезення твердих побутових відходів (ТПВ). З січня цього року й досі порівняно з аналогічним періодом 2020-го в кілька разів зросла кількість укладених угод на вивезення ТПВ між населенням та селищним житлово-комунальним підприємством. На сьогодні таких угод уже 2800.

– В одній із давніх притч, – каже голова Перегінської селищної ради територіальної громади Ірина Люклян, – мені запали в душу такі глибокі слова: «Велике створюється частинами». Тож і ми, долаючи перешкоди, щораз стаємо сильнішими. Я впевнена, що, консолідуючи зусилля всіх громад, які об’єдналися, ми поступово, крок за кроком, побудуємо сильну розвинену громаду з усвідомленням кожного жителя про відповідальність за свої вчинки передусім перед собою та своїми дітьми, з розумінням, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять…

Оргвідділ Перегінської селищної ради територіальної громади.