Польща – одна з тих країн, яка найбільше допомагає Україні впоратися з вторгненням росії. Не дивно. І не просто тому, що сусід. Свого часу Варшава стала своєрідним щитом від радянської агресії. Понад 30 років тому в Польщі скинули комуністичний режим і в країні пройшла люстрація.
«Ні» компартії Китаю
На параді в центрі Варшави гасла на плакатах свідчать не про минулі злочини комунізму, а про сьогоднішні. А саме – про масові вбивства, що тривають у комуністичному Китаї. Учасники ходи, а це близько півтори тисячі людей із 35 країн, закликали зупинити тортури та вбивства прихильників Фалуньгун у КНР.
Китайський режим переслідує послідовників вчення вже 23 роки. Причина – занадто велика популярність цієї духовно-оздоровчої практики, в основі якої дотримання принципів: істина, доброта, терпіння та виконання нескладних вправ. За вказівкою комуністичної влади людей не тільки піддають тортурам у в’язницях, а й використовують як донорів життєво важливих органів, про що свідчать міжнародні незалежні звіти.
Рука руку миє
«Сьогодні, комуністичний режим у Китаї переслідує послідовників ФалуньДафа з тієї ж причини, що і тоталітарний режим Росії в нашій країні вчиняє війну», – зазначила учасниця параду зНетішина Хмельницької області Людмила Швець. – «Це зло має одне коріння – комунізм, який настільки знищив духовність, що люди сьогодні наважуються скоювати такі страшні злочини».
І справді, тоді як усе більше країн запроваджують санкції через повномасштабну війну росії в Україні, Китай і далі залишається на боці москви. Він виступає проти обмежень росії та проти надання військової допомоги Україні.
Ще одна учасниця параду з Києва Кароліна Нагорнюк порівнює сьогоднішню війну з росією як боротьбу добра зі злом: «росія, яка нав’язує комуністичну ідеологію, намагається залучити на свій бік людей з такими самими поглядами. А дехто, на жаль, в Україні ще хоче повернутися до Радянського Союзу. Для себе я зрозуміла, що ця ідеологія тягне людей вниз і вони йдуть до загибелі».
Для душі і тіла
Учасники параду несуть плакати із закликами припинити примусове вирізання органів у прибічників Фалуньгун у Китаї та притягнути компартію Китаю до відповідальності. Частина учасників ходи одягнена в національні костюми, аби показати широке розповсюдження вчення по світу. Інша частина демонструє вправи цієї традиційної гімнастики цігун.
Одна з учасниць параду приїхала з Харкова. Галина Піщита каже, що медитація за Фалуньгун значною мірою допомагає їй упоратися з жахами, які доводиться переживати в рідному місті: «Звичайно, після початку війни та бомбардувань у мене з’явилися такі почуття, як занепокоєння та розгубленість. Але вдалося швидко з ними впоратися. Практика Фалуньгун дає розуміння того, що відбувається у світі, і вчить бути спокійними в будь-яких ситуаціях».
«За допомогою медитації, яка дає внутрішній спокій та гармонію, я змогла раціонально зважувати ситуацію. А завдяки тому, що я могла сама себе заспокоїти, я ще допомагала порадою чи словом своїм близьким та друзям, з якими спілкувалася телефоном»,– зазначила Кароліна.
«Сподіваюся, що таких парадів буде більше»
Хода вирушила центральними вулицями міста. Багато людей зупинялося, щоб її сфотографувати та висловити свою підтримку учасникам заходу.
Марія Век, викладачка місцевого університету, зазначила, що в XXI столітті не повинно бути репресій, а також сказала, що компартія Китаю вчиняє негідно, переслідуючи людей, які прагнуть стати кращими.
Ева, вчителька англійської мови, трохи знала про ФалуньДафа завдяки різноманітним заходам у центрі Варшави.
«Парад важливий для того, щоби більше людей дізналися необхідну інформацію. Сподіваюся, що таких парадів буде більше. Нам потрібно більше таких мирних інформативних протестів у Варшаві. Багато людей досі не розуміють суті того, що відбувається».
Схожі заходи прихильники Фалуньгун проводять у всьому світі.
fofg.in.ua