Осінні канікули для школярів і дистанційне навчання для студентів можуть розпочатися уже з наступного тижня

В Україні з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби уряд планує ввести дистанційне навчання у вищих навчальних закладах і раніше розпочати осінні канікули в школах. Рішення про дистанційне навчання повністю підтримує керівництво навчальних закладів.

Як повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, на останній нараді у Президента Володимира Зеленського ухвалено ряд рішень для боротьби з епідемію СOVID-19.

Міносвіти закликає організувати дистанційне навчання у вищих навчальних закладах України вже на наступні два тижні.

«Тимчасово переводимо ВНЗ на дистанційне навчання. Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів», - зазначив Радуцький і додав, що вже зафіксовано кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки.

За його словами, потрібно проводити інформаційну кампанію серед студентів щодо небезпеки коронавірусу. «Молодь повинна розуміти, що сьогодні краще обмежити кількість контактів та мінімізувати перебування в людних місцях. Життя їхніх батьків, бабусь та дідусів – це також і їхня відповідальність», - наголосив чиновник.

Окрім того, він повідомив, що ухвалено рішення, що осінні канікули в школах мають розпочатися раніше. «Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартуватимуть вже цього тижня, тобто до 15 жовтня».

Cтаном на ранок 11 жовтня в Україні підтвердилось 261 034 випадки коронавірусної інфекції, за добу було виявлено 4768 хворих. Тож інфекціоністка Світлана Куніцина зазначила, що, можливо, школи та садочки вже у листопаді можуть закрити на карантин. Лікар запевняє, що попри те, що діти хворіють в легкій формі на COVID-19, вони все ж можуть переносити інфекцію, а це може призвести до масових заражень та закриття закладів освіти.