
Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка (ОУНБ) відзначає 85-річницю з дня заснування. За цей час заклад став сучасним та креативним осередком культурного, духовного, інтелектуального та просвітницького життя Прикарпаття.

Державну Станіславівську обласну бібліотеку для дорослих із дитячим відділом відкрили 8 травня 1940-го року. Першим директором став педагог і краєзнавець Василь Пашницький. На початку Другої світової війни фонд книгозбірні налічував понад 240 тисяч примірників. Під час війни приміщення було пошкоджене, а частина фонду знищена. 1944 року бібліотека відновила роботу та швидко поповнила зібрання за підтримки бібліотек України. 7 квітня 1956-го їй присвоїли ім’я Івана Франка, а 1966-го вона отримала статус наукової. Нині ОУНБ ім. І. Франка – це провідна науково-методична та соціокультурна установа регіону з фондом понад 450 тисяч видань. Щороку установу відвідують близько 30 тисяч читачів.

– Бібліотека є осередком культури і духовності. Це наш рідний дім і душа, – каже директорка ОУНБ ім. І. Франка Людмила БАБІЙ. – Тут продовжують традиції, які роками плекали працівники кількох поколінь. Нині в бібліотеці функціонує 19 відділів, де працюють висококваліфіковані фахівці, які дотримуються бібліотечних стандартів і сприяють утвердженню української ідентичності, промоції читання й популяризації вітчизняної та світової літератури з різних галузей знань як на паперових, так і на електронних носіях. Бібліотека пройшла шлях розвитку і трансформації. Вже сьогодні обслуговуємо в онлайн-режимі, у нас є автоматизована бібліотечна система Коха – це електронний каталог, який дає можливість читачам віддалено знаходити літературу, яка є в нашій бібліотеці і замовляти її…



З находи поважного ювілею у книгозбірні відбулися урочистості за участі представників обласної та міської влади, військових, бібліотекарів, письменників, митців, читачів та інших. У закладі витала атмосфера свята книги.
Перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій у своїй короткій промові перед врученням відзнак працівникам бібліотеки, висловив вдячність за їхню професійну відданість та любов до професії. Також він зауважив, що дата заснування бібліотеки – умовна, адже ще до 1940 року у Станиславові діяли бібліотеки, музеї та театри.
«Не можна сказати, що москалі нам принесли культуру, як правило, вони тільки її знищували. Культурні надбання були у нас далеко до приходу «совітів», – підкреслив він. – Сьогодні бібліотека – це не просто інформаційний центр, а багатогранний простір: центр допомоги внутрішньо переміщеним особам, місце зустрічей із письменниками і поетами, проведення круглих столів, презентацій, онлайн-уроків, пункт незламності, волонтерський штаб, хаб і багато іншого. Це приклад української ідентичності, це те, за що ми боремося сьогодні.

Своєю чергою, голова Івано-Франківської ОДА/ОВА Світлана Онищук наголосила на важливості підтримки бібліотек і закликала молодь відвідувати оновлену обласну бібліотеку, яка активно модернізується. Також вона проінформувала, що обласна влада активно працює над створенням на Прикарпатті медіатек – сучасних просторів для читання, проведення тренінгів, семінарів та культурного розвитку. Вона додала, що створення такої медіатеки на базі обласної бібліотеки – одне з пріоритетних завдань.