Огляд “Галичини” за 3 грудня

ProZorro – офіційний майданчик електронної системи публічних закупівель України. Сама назва її означає «відкрито, безпосередньо» і впровадження її покликано насамперед викорінювати й системно запобігати корупції. То чому ж голова Угринівської сільської ради ОТГ Мирослав Вівчаренко переконаний, що з деяких умов проведення державних тендерів аж визирають корупційні схеми? У цьому розбирався Василь Мороз. Читайте: «Мутні глибини ProZorro».

Триває конфлікт на Сході України. Кількість жертв перейшла на тисячі. Центральна влада в києві, щоб зрушити ситуацію в бік миру, озвучила різні варіанти. Один із них – «План Б» - побудова стіни, яка фізично й зрештою, остаточно, відсіче окуповані території. Але там люди… І не всі з них не виїхали, бо є прихильниками «русского міра». Багато хто просто не міг. Та й стіни в історії уже будували. Чи розв’язували вони проблему? Ці та інші питання порушує Ірина Федоляк у матеріалі «Стіна: побудувати (НЕ) можна відділити».

Історію українки Наталії Стоковської, яка готова пожертвувати своєю «американською мрією» заради порятунку рідної України, пропонує читачам «Галичини» Ігор Козловський зі США. «Пророк, наречена, президент» - ось його матеріал.

Олександр Кучерак із Чехії в статті «Безлад приходить сам» з’ясовує першопричини корупції в Україні й пропонує свої шляхи її подолання. Матеріал написано до Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначають щорічно 9 грудня.

А 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Тож про те, що робить для них обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, розповідає в статті «Всі різні – всі рівні» його директор Василь Жураківський.

Середня соціальна пенсія нині в Україні - 1 729,19 грн. Пенсія ж судді - 52 420,25 грн. Напевне, добре працює ця гілка влади для України… Чи для себе? «Хитрі пенсії» Олега Баска допоможуть розібратися.

А Ольга Мончук традиційно запрошує в кіно: онлайн цього року пройде дев’ятий перегляд польських фільмів «Під Високим замком». А ще журналістка пропонує увазі читачів погляд на вітчизняну кіномистецьку роботу - фільм «Тарас. Повернення». Читайте її матеріали під рубрикою «Простір культури».

Про новини спорту, культури, політики теж прочитаєте на сторінках свіжого номера газети.