Івано-Франківська обласна письменницька організація рекомендувала прикарпатських поетес Лесю Геник і Світлану Ткачук для вступу до НСПУ

У приміщенні кімнати-музею Івана Франка краєзнавчого відділу Івано-Франківської МЦБС, який очолює Ганна Паркулаб, відбулися липневі літературні посиденьки – творча зустріч представників відомої літературної платформи «Об’єднані словом», заснованої при редакції обласного часопису «Галичина», яка вже впродовж 12 років провадить свої творчі майстерні на чолі з поетесою Лесею Геник. А стрижневим приводом до спілкування представників мистецької спільноти стали добрі новини від Івано-Франківської обласної організації НСПУ – письменницькі збори прикарпатських митців слова рекомендували відразу двох представниць «Об’єднаних словом», відомих поетес – Лесю Геник, уродженку Середнього Березова на Косівщині, котра живе і працює в Івано-Франківську, та Світлану Ткачук, уродженку Радчі на Тисмениччині, яка живе у Тисменичанах Івано-Франківської ТГ і працює в обласному центрі, для вступу до Національної спілки письменників України.

У часі презентації книжки «Янгол слова» на літературній платформі «Об’єднані словом»: модераторка Леся Геник, автор книжки Василь Бабій і поет Дмитро Вінтоняк.

Василь Бабій, заступник голови ТОПІЖ ім. І. Франка і член НСПУ:

– Думаю, що ці рекомендації для вступу до НСПУ означають те, що літературне згромадження «Об’єднані словом» на правильному шляху, а представники цієї спільноти знають і розуміють слово, творять вагоме слово й несуть його людям. Є надія, за словами заступника голови НСПУ Ярослава Ткачівського, що вже цього року прикарпатські літераторки Л. Геник і С. Ткачук стануть дійсними членкинями НСПУ.

– Якими емоціями Ви наповнені після такого вдалого кроку на шляху до НСПУ – пишаєтеся чи гоноруєтеся поважним поступом? – звернувся я до Лесі та Світлани і зрозумів, що ні пишатися, ні гоноруватися вони й не думають. А добру звістку про рекомендації івано-франківських письменників для їх вступу до НСПУ вважають насамперед знаком розквіту «Об’єднаних словом».

Леся Геник:

– Не можу розмежовувати осібне й не осібне значення рекомендації для вступу у НСПУ, тому що переконана, якби не було «Об’єднаних словом», то не було б і такої авторки, як Леся Геник. Для мене це, по-перше, початок нового етапу й підтвердження правильно обраного шляху. А одноголосна підтримка поважних письменницьких зборів засвідчила, що моє аматорство у письменстві чогось таки варте. А по-друге, це й поступ і для всієї нашої літературної спільноти. У нас уже є професійна поетеса – членкиня НСПУ Наталя Данилюк, а коли й ми зі Світланою поповнимо спілчанську спільноту, то це означатиме, що «Об’єднані словом» – це добра кузня письменницьких кадрів. То дуже добре, якщо люди, досягши якихось успіхів, не починають відтак гоноруватися. Бо, на жаль, за роки роботи літературної платформи ми пройшли і через те, коли деякі автори в нашій творчій спільноті, відчувши самодостатність чи сягнувши для себе творчих вершин, дистанціювалися й не виявляли надалі бажання допомагати іншим на їхній дорозі до письменства.

Під час літературних посиденьок: у центрі – Світлана Ткачук і Леся Геник.

Світлана Ткачук:

– Спілчанська рекомендація Івано-Франківської обласної організації НСПУ для мене – це, напевно, якийсь новий період у моєму письменницькому житті і глибше знайомство з людьми, які творять і по-справжньому люблять слово. А ще – віра у свої можливості. Під час голосування на письменницьких зборах хвилювання у мене не було, але деякі події стали для мене несподіванкою. Чи додасть членство у НСПУ сили моїм творчим крилам? Однозначно сказати не можу. Але обов’язків прибуде значно більше – це точно знаю. Адже рівень членкині НСПУ таки зобов’язуватиме багато до чого. Думаю, що попереду у мене складніший етап у письменницькому житті, ніж той, що позаду...

У форматі творчої майстерні «Об’єднані словом» відбулась і презентація книжки Василя Бабія «Янгол слова», присвяченої 150-річчю від дня народження Марка Черемшини (є думка дослідників, що письменник народився не 13 червня 1874 року, як означено в літературознавстві, а 13 липня).

P. S. Леся Геник – авторка книжок поезій «Від душі до душі» (2013), «Полинова ріка» (2015) та «Коронована весна» (2021); Світлана Ткачук – авторка книжок поезій «Осіння партитура» (2012), «Нитка для Тессея» (2018) та «Мозаїка у стилі вітражів» (2021).
Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами