Найбагатші люди світу інвестують в нерухомість

Аналітики глобальної консалтингової компанії Knight Frank (Англія) нещодавно оприлюднили дослідження, в якому показали найпопулярніші активи під інвестиції та вивели відсоткову частку кожної категорії. Для цього фахівці опитали понад 500 фінансистів, банкірів та інших заможних людей зі статками понад $2,5 трлн.

Як видно з діаграми, найпопулярнішою категорією активів є житлова нерухомість. Частка таких інвестицій в загальній структурі інвестиційних активів складає 32%. Наступними за популярністю є інвестиції в акції, комерційну нерухомість та облігації. Найменший відсоток займає золото (2%) та криптовалюта (1%).

Це означає, що нерухомість залишається найнадійнішим та найбезпечнішим інструментом для інвестицій. Для багатьох людей такий актив є найбільш зрозумілим та є найкращим способом збереження капіталу в умовах зростання інфляції. Навіть в кризові періоди будинки, квартири та земельні ділянки залишаються найменш чутливими до інфляційних коливань та економічних потрясінь і несуть найменші фінансові ризики для їхніх власників.

Як це працює? Інвестиції в нерухомість є активом з двома великими можливостями. По-перше, це спосіб заробітку коштів через інвестування. Купуючи нерухомість, можна захистити вільні кошти від інфляції та отримати фінансову вигоду від продажу або перепродажу. А по-друге, ринок нерухомості завжди пов’язаний із заощадженнями. В Україні, де немає фондового ринку, такий тип інвестицій є чи не єдиний спосіб, окрім банківських депозитів, отримувати прибуток від заощаджень у будь-який момент часу.

Якщо сформувати якісний портфель з таких активів, можна забезпечити довгострокову стабільну дохідність. Ціна житлової нерухомості постійно росте, що дає можливість продавати куплені раніше об’єкти за зростаючими цінами.