В Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулося традиційне обласне свято-зустріч з обдарованою учнівською молоддю «Ми – надія твоя, Україно!». На заході, приуроченому до Міжнародного дня захисту дітей, відзначили та привітали 286 призерів конкурсів, олімпіад, турнірів та інших змагань всеукраїнського рівня, а також їхніх педагогів-наставників. Атмосфера дійства була напрочуд урочистою, щоб якомога дужче підкреслити те, що учасники свята – справжня гордість краю.
За словами проректора Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Любові Шелемей, таке свято в нашій області проводять уже понад 20 років. За цей час збільшилася кількість учнів-переможців, з’явилися нові конкурси та цікаві змагання всеукраїнського рівня, котрі проводять в Україні.
«На свято щороку приїжджають діти з усієї області, котрі здобули особливі перемоги в заходах всеукраїнського рівня, захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, предметних олімпіадах, турнірах, мистецьких, спортивних та інших конкурсах, а також учителі, які доклалися до дитячих здобутків, - коментує освітянка. – Обласна влада вже традиційно відзначає їх грошовими преміями. Переможці інтелектуальних змагань усеукраїнського рівня впродовж наступного року отримують стипендію голів ОДА та облради, а вчителі – доплату до заробітку».
Директор Івано-Франківського обласного відділення Малої академії наук України Надія Дерев’янко задоволена успіхами прикарпатських учнів, адже цього року на третьому (всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт - 27 переможців.
«Це великий стабільний успіх, планку рейтингу ми не опускаємо, - наголошує вона. – Цього року в рамках співпраці України зі США відбулася I Всесвітня олімпіада креативності «Destination Imagination». На всеукраїнському турі змагання команда Ворохтянської ЗШ отримала перше місце, а Калуської гімназії ім. Д. Бахматюка – друге. Лідери змагання вперше взяли участь у фіналі Всесвітньої олімпіади креативності в Канзасі і посіли 12-те місце серед учасників із 51 країни світу. Це високий рейтинг. Ми ще раз довели, що на Прикарпатті є розумні та креативні діти, готові боротися й перемагати».
Учитель історії Української гімназії №1 м. Івано-Франківська Володимир Половський – частий гість такого свята, адже щороку п’ятеро–семеро його вихованців беруть участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук. Одного року мав рекордну кількість учасників – 13. «Діти хочуть працювати, їм цікаво, а формат гімназії й передбачає вихід за межі навчальної програми», - підкреслив наставник.
В. Половський наголошує, що стипендія голів ОДА та облради, котру присуджують переможцям змагань всеукраїнського рівня, є дієвим стимулом для учнів здобувати чимраз вищі досягнення. «Дитина розуміє, що в Україні можна заробити своїм розумом, причому чесно в конкурентній боротьбі. Тому забезпечення рівних умов у самому конкурсі є необхідною умовою, щоб талановиті діти розвивалися, ставали науковцями, підприємцями чи просто добрими громадянами й залишалися в Україні», - зауважив освітянин.
Учениця 10-го класу Української гімназії №1 Данута Грабовська здобула друге місце на третьому (всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук у секції «польська мова». Її наставник В. Половський зауважує, що це запорука системної праці впродовж кількох років. «Більше часу навчаюсь у школі, а вдома не зациклююся на домашніх завданнях, намагаюся готуватись у вільному режимі, не змушую себе, просто отримую інформацію з абсолютно різних джерел, щоб навчатись із задоволенням», – ділиться особливостями свого навчання Данута.
Учениця 10-го класу Української гімназії №1 Софія Басараб посіла друге місце на обласній олімпіаді з питань місцевого самоврядування, децентралізації влади та публічного управління, також на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук із секції «історія України» виборола «срібло», а з секції «економічна теорія» - «бронзу». «Планую пов’язати своє життя зі сферою публічного управління, а місцеве самоврядування – це цікаво, локально, є куди в цьому напрямі рухатися, що змінювати та розвивати, у мене є до цього бажання, ідеї та інтерес. Мій секрет успіху - в мотивації. Якщо чогось хочу, то обов’язково доможуся того», - зауважила Софія.
Учень 10-го класу Богородчанської ЗШ №1 ім. Олекси Гірника Максим Максьом на четвертому етапі всеукраїнської олімпіаді з хімії в Києві посів перше місце. За його плечима – перемоги в інтелектуальних змаганнях такого рівня: у восьмому класі зайняв першу сходинку, в дев’ятому – другу. Хлопець зізнається, що на олімпіаді дуже велика конкуренція, тому перемагати не так просто. Також додає, що таким високим результатам завдячує своєму наставникові – вчителеві хімії Богородчанської ЗШ №1 ім. Олекси Гірника Віталію Басанцю та батькам, котрі його постійно підтримують. Не останнє місце в цьому посідає і захоплення предметом.
«Щоб добре розуміти хімію, потрібно бути всебічно розвинутим. Вважаю, що це один з найцікавіших предметів», - наголосив призер всеукраїнської олімпіади...
Вітальні слова гостей свята, концертна програма та нагородження переможців - у такому форматі з року в рік відбувається свято-зустріч «Ми - надія твоя, Україно!». Втім, самі учні кажуть, що хотіли б змінити його традиційний і занадто офіційний формат, зробити креативнішим, стислішим та цікавішим.