Ми йдемо в Європу чи у прірву?.. В Україні уже вп’яте пройшов гей-парад

Наша країна таки розділена. І не лише в політичних та релігійних поглядах. Проблема набагато глобальніша - відбувається руйнування сімейних цінностей, які споконвіку проповідували наші предки, адже 23 червня у Києві п’ятий рік поспіль відбувся так званий марш рівності "КиївПрайд", точніше – парад людей нетрадиційної орієнтації. Гаслами маршу цього року були "Свобода. Єдність. Боротьба" і "Наша традиція - це свобода!", повідомляють організатори акції (минулого року було гасло "Країна вільних: будь собою!". Минулорічний гей-парад у Києві Хоч це й мирна правозахисна демонстрація, яка є реалізацією ЛГБТ-спільнотою права на мирні зібрання, свободу слова і самовираження, проте насправді вона є загрозою для основ суспільства. Невже ми за цим ідемо в Європу? Чому від європейців ми переймаємо лише їхні негативні цінності, традиції й т. п.? Організатори Маршу рівності на захист прав ЛГБТ-спільноти навіть запросили президента України Володимира Зеленського (на попередні марші кликали і Порошенка) приєднатися до їхнього заходу і підтримати рух за права людини.

На противагу цьому дійству ще на початку червня в Івано-Франківську відбувся «Марш на захист життя та сім’ї» - акція, котру організували, щоб привернути увагу громадськості до проблеми абортів, одностатевих шлюбів та руйнування родин. Кілька сотень франківців з митрополитом Володимиром, священниками, міською владою взяли участь у масовій ході. Плакатами з гаслами організатори акції намагалися донести до громадян інформацію про те, що міцність держави залежить від її головної ланки - сім’ї, й найбільшою цінністю усього суспільства є діти, бо за ними майбутнє і країни, і народу. А щоб з дитини виросла повноцінна людина, особистість, їй потрібна нормальна й повноцінна родина, яка прищеплюватиме правильні життєві цінності та принципи.

"Марш на захист сім'ї та життя" в Івано-Франківську, 2 червня 2019 р.

У Києві 8 червня також відбувся марш на захист сімейних цінностей під гаслом "Сім'я – серце України", в якому взяли участь предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній та екссекретар РНБО Олександр Турчинов. Епіфаній наголошував, що учасники маршу заявили про важливість сімейних цінностей та захисту дітей не тільки для церкви, а й для всієї країни. Він закликав владу створити програму до 2025 року, в якій "буде чітко окреслено роль сім'ї". Турчинов зазначив, що в Україні стрімко скорочується кількість працездатного населення, "міграційні хвилі вимивають... величезні трудові та інтелектуальні ресурси", а в країні настала демографічна катастрофа. За його словами, на цьому тлі недопустиме нав'язування ззовні "неомарксистської гендерної ідеології", яка, на думку ексголови РНБО, суперечить традиційним християнським цінностям.

Марш на захист сім'ї та життя" в Києві, 8 червня 2019 р.

На щастя, в Україні за останні десятиліття вдалося різко зменшити кількість абортів (на 80%) серед неповнолітніх завдяки кращому інформуванню і доступу до протизаплідних засобів, повідомляє Фонд народонаселення ООН. Проте погіршується ситуація із міцністю родин. Збільшилась статистика розлучень, причиною яких найчастіше є алкоголізм або насилля.

Але не лише це руйнує родини. Нетрадиційна сексуальна орієнтація партнерів також додає відсотків до рейтингу розлучень.

Звичайно ж, кожна людина має право на такий спосіб життя, котрий вона обрала, і у нашій країні, можна сказати, толерантно ставляться до цього вибору (правда, є винятки і нетерпимості громадян до осіб нетрадиційної орієнтації). Проте навіщо це демонструвати, навіщо проводити марші, які нав’язують іншим людям думку про те, що одностатеві стосунки і шлюби - це нормально? Ще гірша ситуація із дітьми, котрі виростають у таких сім’ях, адже вони змалку, поки не сформована свідомість, залишаються без права вибору мати зразок нормальних стосунків між батьками, що вплине на їхнє майбутнє життя.

Під час маршу на захист життя та сім’ї, що проходив в Івано-Франківську, заступник голови ГО «Рух за життя» Мирослав Возняк з цього приводу зауважив: «Справжня сім'я - це добровільний союз чоловіка та жінки. Ми стоїмо на стороні правди, і людське життя починається від зачаття. Тому ми проти узаконення одностатевих шлюбів і дозволу таким парам всиновлювати дітей. Ми будемо молитися за сім'ю, дар батьківства, за батьків. Ми не маємо нічого проти цих людей, кожен має право вибору. Але ми не хочемо, щоб нашим дітям нав'язували такий стиль життя, який може зруйнувати їхнє майбутнє".

Наша країна робить поступові кроки, щоб наблизитися до Європи і європейських стандартів. Та, мабуть, не потрібно у всьому мавпувати європейців. Бо якщо нині у нас уже вільно марширують гей-паради, то незабаром легалізують володіння зброєю, вживання наркотиків, проституцію. І що тоді залишиться від наших моральних принципів і цінностей, яке майбуття чекає наше суспільство через десятки років?..

Кореспондент