Майже 200 дітей франківських захисників відпочинуть за кордоном

Закінчення навчального року означає для батьків, що час подбати про організацію літнього відпочинку своїх школярів. Для полегшення цієї справи в Івано-Франківську з 10 червня у закладах загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти почнуть працювати літні школи.

Спорт, мистецтво, краєзнавство, танці, блогерство, екскурсії, майстер-класи, патріотичне виховання – це та багато чого іншого заплановано у програмах літніх шкіл для того, щоб діти мали можливість цікаво провести літнє дозвілля, здобути нові знання та отримати від вакацій позитивні враження. За словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, у літніх школах, які діють у будні дні з 10-ї до 14 години протягом червня – початку серпня, звично бере участь понад 10 тисяч дітей.

Отож для франківських школярів у наступні два місяці діятимуть такі літні школи: «Україна – це я! Україна – це ти» на базі Центру патріотичного виховання учнівської молоди ім. Степана Бандери; «Сонячна майстерня» у міському центрі дитячої та юнацької творчости; «Техношкола» на базі міського центру науково-технічної творчости учнівської молоди; гра у волейбол і баскетбол – дитячо-юнацька спортивна школа № 2; гра у футбол і шахи – дитячо-юнацька школа №3; школа інновацій у Центрі освітніх інновацій; «Сонячний кут» на базі центру «Культурно-універсальна територія»; «Еко-бум» у міській дитячій екологічній станції; школа туристики у Центрі туризму і краєзнавства учнівської молоди; освітньо-мистецька школа в Освітньо-мистецькому центрі; «Академія дозвілля» у Центрі дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання; понад 10 виїзних вишколів у дитячо-юнацькому пластовому центрі; ІT-школа для учнів 7-9 класів на базі Вищого професійного училища №21.

Якою буде робота цих літніх шкіл, департамент освіти та науки ІФМР показав на прикладі літньої програми у Центрі освітніх інновацій. Там із 10 червня по 12 липня на дітей чекають 35 безоплатних гуртків: школа робототехніки, фінансова грамотність, штучний інтелект, різноманітні STEАM-заняття, екскурсії та інші не менш цікаві гуртки.

Альтернативою канікулам у міських умовах є відпочинок серед природи в позаміському оздоровчому комплексі «Лімниця» Івано-Франківської міської ради, який через воєнні події не працював два роки. Дітям від 1 по 11 класи тут запропонують дозвілля: ігри та квести, майстер-класи, походи в гори, відпочинок на березі однієї з найчистіших річок – Лімниці та інші розваги. У цьому літньому таборі заплановано п’ять змін, розрахованих на 130 дітей: з 9 червня по 22 червня, з 25 червня по 8 липня, з 10 липня по 23 липня, із 6 серпня по 15 серпня, із 17 серпня по 30 серпня. 14-денний відпочинок в оздоровчому комплексі «Лімниця» коштує 11 900 грн (850 грн на добу), але для дітей учасників бойових дій та загиблих військових він безплатний. Для дітей інших пільгових категорій – знижка на 50%.

Як і в попередні роки, для літнього оздоровлення дітей пільгових категорій Івано-Франківськ використовує й свої міжнародні зв’язки. У рамках співпраці Івано-Франківської міської ради з містами-партнерами впродовж червня-серпня має відбутися сім екскурсійних поїздок дітей за кордон. У португальське місто Брагу з 1 липня по 15 липня поїдуть 15 дітей віком від 14 до 17 років; у польське місто Рибнік із 29 червня по 12 липня – 40 дітей порівну віком 10-13 років і 14-17 років; друга аналогічна поїздка – з 12 липня по 25 липня; у латвійське місто Єлгава з 1 липня по 14 липня – 30 дітей віком 10-17 років; друга аналогічна поїздка – з 14 липня по 28 липня; в угорське місто Ніредьгаза з 15 липня по 20 липня – 10 дітей віком 10-17 років; у скаутський табір у польському місті Хшанув із 28 липня по 18 серпня – 20 дітей віком 10-17 років. 

У цих екскурсійних поїздках можуть взяти участь діти загиблих і поранених захисників України або безпосередніх учасників бойових діях (за наявности посвідчення УБД або довідки про безпосередню участь у бойових діях). Обов’язковою умовою для внесення дітей зазначених категорій у списки на екскурсійні поїздки за кордон є реєстрація дитини та хоча б одного з батьків в Івано-Франківській МТГ або статус внутрішньо переміщених осіб із реєстрацією фактичного місця проживання/перебування в Івано-Франківській МТГ. 

Торішнього літа в партнерських містах Івано-Франківська відпочило понад дві сотні дітей захисників України з нашої міської громади: майже 90 – у польському Рибніку, стільки ж – у варшавській дільниці Охота, 25 – в угорській Ніредьгазі, 10 – у литовському Тракаї.