Малюнки протектора: основні види та особливості вибору

Перед замовленням нового комплекта гуми багато автовласників часто задаються питанням: в чому полягає різниця типів малюнку протектора шин? Щоб відповісти на це питання, потрібно вивчити різні автомобільні покришки та типи бігових доріжок коліс.

Особливості виготовлення шин та вибору малюнків протектора

Кожен тип шин виготовляється з гуми, яка має різний склад, малюнок протектора та внутрішню конструкцію. Причиною цього є те, що неможливо отримати покришку, яка мала б найкращі характеристики для їзди по різних дорожніх покриттях. Саме тому багато виробників при випуску покришок обирають протектор:

  • З спеціалізацією на певні параметри. Такі моделі виготовлені з основним упором на 1–2 характеристики та надання меншої уваги іншим властивостям. Так, може робитися упор на більш високий термін служби та низький опір коченню при зниженій стійкості, комфорту та керованості.
  • Із середніми параметрами. В даному випадку шини будуть мати однаково хороші характеристики для їзди по різним типам доріг, при цьому не досягаючи максимально можливих показників.

Замовити ті чи інші автомобільні шини можна в інтернет-магазині «Асканія шина». В каталозі на сайті представлено багато моделей високоякісних покришок для літнього та зимового періоду від іменитих українських та зарубіжних виробників. Серед представлених шин можна підібрати підходящу автогуму для конкретних автотранспортних засобів за найбільш прийнятними цінами зі зручною та швидкою доставкою в будь-які міста України.

Види малюнків протектора та їх особливості

Бігові доріжки на автомобільних колесах можуть мати три типи малюнків:

  • неспрямовані або симетричні;
  • асиметричні;
  • спрямовані.

Симетричні або неспрямовані малюнки є універсальними, тому більшість покришок мають саме такий протектор. Симетричність заглиблень відноситься до радіальної площини коліс, що проходить по осі їх обертання.

У випадку з асиметричними малюнками несиметричність відноситься до центральної площини по осі обертання коліс. Подібні протектори дозволяють виробникам втілювати різні властивості в одній моделі автошин: на мокрих поверхнях більш надійне зчеплення з дорогою забезпечено внутрішньою частиною покришки, а на сухих дорожніх покриттях — зовнішньою стороною. Саме тому при монтажі важливо дотримуватися напрямку фіксації коліс: INSide — у напрямку до центру, OUTSide — назовні.

Спрямовані малюнки протектора симетричні до центральної площини осі обертання коліс, що проходить уздовж покришки посередині. Завдяки подібним заглибинам шини мають знижену гучність та поліпшені характеристики відведення рідини в місцях контакту коліс з мокрими поверхнями доріг. Варто відзначити, що якщо запасне колесо відрізняється від всього комплекту шин, то його можна встановлювати тільки для поїздок на короткі відстані та при їзді на невеликій швидкості, оскільки напрямок обертання малюнку протектора може збігатися тільки з одним колесом (спереду / ззаду або з боку).