Конфлікт інтересів: жителі багатоповерхівки на Довженка в Івано-Франківську погрожують перекрити вулицю

Соціальне збурення на вулиці Довженка

В Івано-франківську жильці багатоповерхівки на вулиці Олександра Довженка, 9 перешкодили намірам працівників КП «Івано-франківськводоекотехпром» прокладати каналізацію від сусіднього будинку №7 до дворового колодязя біля будинку №9. Свої дії жильці мотивують тим, що після долучення до колодязя каналізаційних стоків із сусідньої багатоповерхівки, яка рельєфно знаходиться значно вище їх будинку, вони знову матимуть проблему з каналізацією, як кілька років тому. Тож мешканці будинку №9 вирішили організувати погодинне чергування біля колодязя і попереджають про можливі радикальні дії, зокрема перекриття вулиці Довженка, якщо їх не почують.

Петро АРТИШ, мешканець будинку №9:

- Під час дощів стічні води перекривають каналізаційні труби, які прокладені до нашого будинку і всі гази з колодязя просочуються у наші квартири, а ми ними дихаємо. Якщо збільшать навантаження на наш дворовий колодязь, то ситуація ще більше погіршиться. Ми цього не хочемо. Люди не заперечують намірам працівників, але хочуть, щоб вони підняли трубу від нашого будинку вище – як вимагають нормативи. Якщо і надалі працівники «Івано-Франківськводоекотехпрому» продовжуватимуть роботи, то люди з будинку перекриють вулицю Довженка.

Іван ПАЛІМОН, заступник головного інженера КП «Івано-Франківськводоекотехпром»:

- Ми провадимо реконструкцію дворової каналізації житлового будинку №7 з під’єднанням її до колодязя у дворі будинку №9, де дворова каналізація була побудована за кошти міста. Наше підприємство проклало новий колектор на вулиці Сухомлинського з більшим діаметром, враховуючи рельєф місцевості, тож тепер робимо планову реконструкцію каналізації. Переживання людей марні, а пояснення хибні: згідно з нормами, каналізаційні труби у колодязі повинні бути на одному рівні. Але будемо жильців переконувати.

Проте проанонсована на 9 год. у середу зустріч відповідальних осіб КП «Івано-Франківськводоекотехпром» і жильців будинку №9 на вулиці Довженка не відбулася.

Редактор відділу соціальних розслідувань та комунікацій з читачами