Керівники Івано-Франківської ТПП і Програми USAID КЕУ уклали угоду про реалізацію проєкту підтримки зовнішньоекономічної діяльності підприємців західних областей

Івано-Франківська торгово-промислова палата за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) розпочинає масштабний проєкт, метою якого є підсилення компетенцій бізнесу Івано-Франківщини, Закарпаття та Буковини у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.

У зв’язку зі стартом проєкту обласний центр Прикарпаття відвідали представники Програми USAID КЕУ. Керівники Івано-Франківської ТПП та Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Андрій Левкович й Олеся Залуська підписали угоду про спільну реалізацію проєкту.

А. Левкович познайомив гостей з діяльністю палати та подякував USAID, зокрема Програмі USAID КЕУ, за підтримку України у цей час. Підприємці поділилися з гостями проблемами, з якими стикаються у своїй загальній діяльності та особливо у сфері зовнішньоекономічних відносин. Серед основних труднощів – проблеми логістики, розірвання ділових зв’язків, форс-мажорні обставини, а також відплив кваліфікованих кадрів.

«Попри те, що західні країни активно сприяють доступу українських виробників до своїх ринків, наші компанії часто стикаються з відсутністю необхідних компетенцій та кваліфікованих кадрів для ведення зовнішньоекономічної діяльності. Саме на розв’язання цієї проблеми і спрямований наш проєкт, – зазначив керівник ТПП. – За результатами проєкту плануємо охопити близько 300 підприємств Івано-Франківщини та сусідніх областей. Також маємо на меті підготувати понад 70 кваліфікованих спеціалістів. Це сприятиме зростанню експортних можливостей регіонального бізнесу, дасть змогу інвестувати у власні виробництва та створити сотні робочих місць, спрямованих на підтримку й розширення експортної діяльності».

О. Залуська розповіла, що в березні 2023 року, зважаючи на ситуацію в Україні, донори вирішили значно збільшити фінансування програми та продовжити термін її реалізації на два роки.

«Ми фокусуємося на переробних підприємствах. Мета – втримати людей в Україні, перекваліфікувати тих, кого можна залучити до роботи в українському бізнесі та виробництві. Крім того, мета нашої програми – інвестувати, створювати робочі місця, платити податки до Державного та місцевих бюджетів. Будемо платити податки – будемо, зрештою, мати чим воювати і перемагати, – зазначила Олеся Залуська. – А саме цей наш проєкт з Івано-Франківською ТПП має на меті показати шлях для експортноорієнтованих підприємств».

Ніколь Кресі, регіональна директорка підрозділу «Європа та Євразія» компанії «Кімонікс Інтернешнл» – імплементатора Програми USAID КЕУ, яка вшосте відвідала Україну та вперше – Івано-Франківськ, запевнила, що весь цивілізований світ нині підтримує Україну та зацікавлений у допомозі їй.

«Велика честь бачити тут представників українського бізнесу, який працює і розвивається у сучасних умовах. Наша програма спрямована на те, щоб Україна залишалася стабільною, інвестувала, розвивалася, створювала робочі місця, виходила на зовнішні ринки, щоб була сильною», – поділилася враженнями й думками Ніколь Кресі.
«Проєкт стартує одразу ж після підписання угоди, а про його деталі – як саме представникам регіонального бізнесу взяти у ньому участь, – ми незабаром розповімо на круглому столі з участю ЗМІ, представників влади та бізнесу», – запевнила віцепрезидентка Івано-Франківської ТПП Марія Савка.