Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримала від Японії нове медичне обладнання

Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківська отримала перший із трьох лотів допомоги від уряду Японії по спільній програмі з МОЗ України. Це – нова діагностична апаратура: бронхоскоп, колоноскоп, мікроскоп, сушильна шафа й монітор спостереження. Для неї в лікарні вже облаштували відповідно підготовлене приміщення.

Головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк з цього приводу висловився так: «Це вже третій спільний проект нашої лікарні з Японією. А першим був проект людської безпеки з «програми Кусаноне», що охопив пацієнтів дитячої клінічної лікарні і ЦМКЛ за напрямком гастроентерологічних захворювань, які могла віддалено спровокувати Чорнобильська катастрофа. Завдяки безвідплатній фінансовій допомозі ЦМКЛ тоді отримала медичні апарати фіброгастроскопії, УЗД та інше діагностичне обладнання. Другий наш проект – підготовка та навчання лікарів на означеній медичній апаратурі. А сьогодні ми з вами спостерігаємо перші плоди третього проекту. Тобто маємо добру проектну історію з урядом Японії. Скажу також, що при відборі проектів для фінансування він віддає перевагу довгостроковим проектам розвитку. І ви маєте переконати Посольство Японії в тому, що ваша установа здатна правильно ними керувати...

З огляду на такі проекти ЦМКЛ знімає велике навантаження з місцевого та державного бюджетів у частині фінансування охорони здоров’я. Проаналізувавши різнопланові міжнародні гранти й проекти в системі охорони здоров’я України за цей рік, ми з колегами дійшли до висновку, що ЦМКЛ, мабуть, входить до числа лідерів за їхньою кількістю та успішною реалізацією в Україні. Зазначу, що наступних два лоти медичної допомоги ЦМКЛ від Японії надійде до кінця цього року. В тому числі й комп’ютерний томограф. А загальна сума допомоги японських друзів у цій програмі для ЦМКЛ складає 28 млн. грн».

Нагадаємо також, що Японія активно підтримує Україну в її спробах реформування та демократизації, й ця підтримка охоплює великий спектр напрямів – від інфраструктурних проектів і розвитку транспортної комунікації до охорони здоров’я. За словами Надзвичайного і Повноважного посла Японії в Україні Такаші Кураі, сукупний обсяг фінансування України Японією склав 3,1 млрд дол. І більше половини цієї суми – з часу Революції Гідності.