Івано-Франківська ТПП на MSV в Чехії: зустрічі, з яких народжується співпраця

Упродовж 10 – 12 жовтня у Брно (Чеська Республіка) тривала Міжнародна машинобудівна виставка (MSV), в рамках якої Україну представлено програмою «Contact Ukraine».

Прикарпаття ж на виставці представляла делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати, до якої входили представники енергетичного сектору, підприємств аграрного виробництва, деревообробки та інших галузей.

Виставку та стенди програми «Contact Ukraine» відвідали прем’єр-міністр Чехії Пьотр Фіала, глава уряду Узбекистану Абдула Нігматович Аріпов, який перебував у Чехії з офіційним візитом, голова Сенату Чеської Республіки Мілош Вистрчіл, міністр промислововсті й торгівлі Йожеф Сікела та інші високопосадовці.

Відбулося багато зустрічей з підприємцями-учасниками виставки, представниками центральної та місцевої влади Чеської Республіки, які в перспективі можна реалізувати у взаємовигідну співпрацю. Зокрема керівник фінансової компанії «Декра», член правління бізнес-асоціації Івано-Франківська, Віктор Вінтоняк провів презентацію інвестиційних та бізнесових можливостей нашого регіону.

Під час спілкування з гостями стенду Прикарпаття президент Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович зауважив: «Нещодавно нашу торгово-промислову палату відвідала велика делегація чеських бізнесменів за участі Генерального Консула Чеської Республіки в Україні Давида Нови. Це була цікава зустріч, цікаві контакти. Хоча наш регіон є відносно безпечним, але такий вчинок наших чеських друзів, відвідання воюючої країни, був дуже важливим для нас. А сьогодні ми тут, у Чехії, готові до планування спільної взаємовигідної роботи вже зараз».

Голова Сенату Чеської Республіки Мілош Вистрчіл робить селфі з нашими бандуристками.

І хоча виставка MSV – це виставка високотехнологічного обладнання для різних галузей та виробництв, практично у всіх виступах, зокрема прем’єр-міністра Чехії та спікера Сенату Чеської республіки, звучала тема України, її підтримки та повоєнної відбудови вже в складі Європейського Союзу.

Справжньою окрасою всіх презентацій України стали численні виступи квартету бандуристок «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника у складі Віолетти Дутчак, Наталії Федорняк, Надії Вівчарук та Світлани Матіїшин.

Тимчасовий повірений у справах України в Чехії, Надзвичайний і Повноважний посланник Віталій Усатий зауважив: «Івано-Франківська торгово-промислова палата презентацією України, її культури, підняла планку таких презентацій на дуже високий рівень, який стане зразком для подібних заходів».

Віце-президентка Івано-Франківської торгово-промислової палати Марія Савка взяла участь в енергетичній панелі проєкту «Contact Ukraine» на виставці MSV.

Як експерт вона розповіла про інвестиційні можливості в енергетичній галузі Івано-Франківщини та України загалом.

Особливу ж увагу віце-президентка Івано-Франківської ТПП приділила розвитку енергетики в контексті енергетичної безпеки в умовах спроб її знищення та виведення з ладу московитськими агресорами.