Івано-Франківськ посилює військо сотнями дронів

У минулотижневій хроніці підтримки ЗСУ зусиллями Івано-Франківської міської громади головною подією є, безперечно, отримання першої партії дронів-камікадзе, які закуплено за кошти міського бюджету на основі тендеру на «Прозорро». І ще того ж 27 грудня, коли підприємець – переможець тендеру зранку доставив до міської ради 150 безпілотників, міський голова Руслан Марцінків уже передав частину першої партії – 100 FPV-дронів на передову на авдіївському напрямку. А через два дні переможець тендеру передав міській громаді ще півтори сотні безпілотників.

На час оприлюднення цього тексту він, можливо, вже повністю виконав замовлення франківців, і решта 200 дронів уже чекають на представників військових частин, які контактують з івано-франківською владою.

Історія з тендерними закупівлями дронів-камікадзе вийшла для франківців досить непростою. Нагадаємо, 10 листопада виконавчий комітет ІФМР оголосив на «Прозорро» тендер на закупівлю першої партії з 500 дронів-камікадзе за 8 мільйонів 250 тисяч гривень. Лиш дізнавшись про фірму-переможця з Дніпра, міський голова Руслан Марцінків зразу ж висловив побоювання з тієї причини, що ця структура є тільки постачальником, до того ж без позитивного досвіду постачання такої великої партії дронів. Коли ці передбачення справдилися – фірма з Дніпра не змогла виконати зобов’язання ні перед Івано-Франківською громадою, ні перед іншими містами, які оголошували аналогічні тендери, – уповноважений виконкому ІФМР із питань закупівель скасував придбання FPV-дронів. Після того було оголошено новий тендер.

«Ми знайшли другого підприємця в нашій області, який виготовляє дрони, що відповідають вимогам наших військових. Ми надавали йому інформацію від операторів дронів, якою він скористався при виготовленні цієї партії», – повідомив начальник управління взаємодії зі Збройними силами України, Національною гвардією, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями Олександр Петрів. 

До цієї пів тисячі FPV-дронів згідно з тендером міська громада ще має придбати їх 300 штук за прямими договорами. Безпілотники буде розподілено між тими військовими частинами, яким передусім потрібні такі засоби для знищення ворога. Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків у переліку таких військових частин першими назвав 10- ту гірсько-штурмову бригаду, яку ще називають коломийською, та франківську 102-гу бригаду тероборони.

Отож Івано-Франківська міська громада перейшла у 2024 рік із першим досвідом широкомасштабного придбання дронів-камікадзе для ЗСУ.

Минулий мілітарний тиждень в Івано-Франківську був доповнений ще такими подіями. Для 78-го батальйону 102-ї окремої бригади ТрО франківці передали старлінки, генератори, акумулятори та джерела безперебійного живлення. За кошти з фонду «Моє місто Івано-Франківськ» закупили й передали безпілотники «DJI Mavic 3 Termal» для військової частини А4640, а також два «мавіки» й чотири FPV-дрони для військової частини А7370. А от для однієї з військових частин на території міської громади придбали за кошти з міського бюджету трактор з усіма потрібними причіпними механізмами.

Тим часом 38 FPV-дронів, які в середині грудня Івано-Франківська громада передала військовим на авдіївському напрямку, на передовій лінії зіткнення з ворогом уже зробили свою добру справу. Бійці поділилися відеокадрами, як цими безпілотниками вони знищили ворожу новеньку техніку та кількох окупантів.