Хорватія обрала Франківськ. Аніца ДЖАМИЧ: Західна Україна дуже важлива для нас, хорватів, тому що вважаємо Карпати своєю прабатьківщиною

В Івано-Франківську відкрито перше в Західній Україні Почесне консульство Республіки Хорватія, яке обслуговуватиме дипломатичний округ із семи областей. Його офіс розташований на вулиці Мазепи, 130.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відкриття хорватського Почесного консульства оцінив, як важливе досягнення міста на дипломатичному фронті: «Це велика подія для нас. Дуже вдячний, що для неї обрали саме Івано-Франківськ. Звиклося, що консульства відкривають у Львові. А ось Хорватія консульство для Західної України вирішила відкрити в нашому місті. Ця балканська країна завжди підтримувала незалежність України і була дружньою до нас».

На церемонії відкриття Почесного консульства Республіки Хорватія в Івано-Франківську, в якому взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич, заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, голови обласної ради – Олександр Сич і облдержадміністрації – Андрій Бойчук, міський голова Р. Марцінків сказав, що з нетерпінням очікує на плідну співпрацю в розвитку ділового партнерства та реалізації спільних проєктів із хорватами.

Посол Аніца Джамич наголосила на тому, що наші народи є подібними і дружніми, подякувала за підтримку, яку надала Хорватії Україна після недавнього землетрусу біля Загреба: «Але ми не хочемо бути друзями лише у погані моменти. Ми хочемо разом працювати у майбутньому. Західна Україна дуже важлива для нас, хорватів, тому що вважаємо Карпати своєю прабатьківщиною».

Цій важливій події в Івано-Франківську передувало багато роботи на різних рівнях влади. Зокрема до справи відкриття хорватського консульства доклалися й народна депутатка України Оксана Савчук і Почесний консул Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталій Запухляк, який лобіював вибір саме Івано-Франківська, а також українські дипломати.