Гуцули домоглися «автономії» Верховинщини

Минулої п’ятниці Верховна Рада ухвалила постанову «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з цим документом в Україні найближчим часом замість 490 районів буде лише 138. Причому 17 із них – в анексованому Криму та на непідконтрольних Києву територіях Донеччини й Луганщини. На Прикарпатті ж передбачено утворити замість 14 чинних районів лише шість: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський та Верховинський…

До останнього моменту зберігалась інтрига щодо «автономії» Верховинщини. Адже в первинному варіанті постанови йшлося лише про п’ять районів Прикарпаття – Верховинський збиралися приєднати до Косівського. Проте гуцули, котрі чи не від самого початку адміністративно-територіальної реформи в Україні виступали проти таких намірів і за свою суверенність, не змирилися з тим вердиктом. Ще за кілька днів до розгляду у ВР згаданої постанови вони на чолі з головою Верховинської районної ради Іваном Шкіндюком мітингували-протестували у столиці, домагаючись перегляду-коригування попереднього проєкту щодо територіального переділу прикарпатського краю. Горяни навіть провели під стінами Верховної Ради позачергову сесію районної ради.

Вимоги верховинців підтримав парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Зокрема народні депутати Володимир Тимофійчук, Віталій Безгін Роман Лозинський, Олександр Матусевич та Михайло Цимбалюк безпосередньо закликали своїх колег піти назустріч горянам…

Вичерпніше про гуцульський здвиг у Києві, який закінчився цілковитою перемогою горян, - в матеріалі "Два дні верховинського зриву..."

Отож за кількістю населення Верховинський з його 30,5 тисячами жителів буде найменшим районом області, а найбільшим, як видно з нашої схеми, стане Івано-Франківський, де проживатиме понад пів мільйона осіб.