Громади східної Бойківщини спільно працюватимуть задля підтримки малого та середнього бізнесу

У рамках форуму «АМУ єднає Україну», що пройшов в Івано-Франківську, з нагоди Дня Соборності та до 30-річчя Асоціації міст України відбулося підписання договору про співробітництво між сімома територіальними громадами Прикарпаття – Долинською, Калуською, Рожнятівською, Болехівською, Брошнів-Осадською, Витвицькою та Перегінською, що передбачає реалізацію спільних проєктів з метою запровадження системного підходу для підтримки малого та середнього бізнесу.

Нагадаємо, торік у вересні на Прикарпатті стартував проєкт «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).

У його рамках проведено установчу зустріч з громадами-учасницями, консультативні наради з робочими групами, 3 спільних засідання, понад 100 консультацій і як результат – підписано договір про співробітництво територіальних громад задля реалізації спільних проєктів. За словами експертки з налагодження співробітництва Діани Торконяк, завдання такого співробітництва – запровадження системного підходу для підтримки малого та середнього бізнесу в семи територіальних громадах східної Бойківщини на території Івано-Франківської області шляхом створення мережі центрів підтримки бізнесу.

«Серед запланованих заходів відповідно до підписаного договору роботу буде спрямовано на створення трьох центрів підтримки підприємництва в Долинській, Калуській, Рожнятівській територіальних громадах та відокремлених робочих місць у Болехівській, Брошнів-Осадській, Витвицькій та Перегінській громадах. У планах – розробка онлайн-ЦПП, завдяки якому усі охочі отримуватимуть покрокову інструкцію зі створення бізнесу, обрання сфери діяльності та системи оподаткування, наявну інфраструктуру, місцеві та державні програми підтримки щодо налагодження співпраці та створення кластерів. Також передбачено проведення навчальних заходів із підвищення обізнаності вже чинного та потенційного бізнесу. Не менш важливою складовою буде популяризація ролі бізнесу в житті громади», – наголосила Діана Торконяк. – У разі впровадження спільно напрацьованого громадами проєкту отримаємо ефективне кооперування місцевого підприємництва, покращення інвестиційної привабливості територіальних громад, місцевої економіки, зниження безробіття, збільшення надходжень до місцевого бюджету. Сподіваємося, що спільними зусиллями нам вдасться досягти належних результатів на користь цільових громад».

Ініціатор проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», голова Долинської міської ТГ Іван Дирів переконаний, що спільна праця сімох прикарпатських громад дасть належний результат щодо поліпшення інвестиційного клімату, створення нових робочих місць, зростання компетенцій у сфері започаткування та ведення власного бізнесу, покращення кооперації між місцевим бізнесом тощо. «Є низка питань, які поодинці громади не можуть вирішити, зокрема й таких, що стосуються їхнього розвитку. Проте спільно ми можемо зробити чимало та ефективно. Ідея проєкту якраз полягає в тому, щоб Долинська ТГ разом зі сусідськими громадами Бойківщини, які мають спільну культурну спорідненість, налагоджували співпрацю через діалог, планували свій розвиток. Основною ідеєю проєкту є підтримки малого та середнього бізнесу. Це дасть позитивний результат, оскільки підприємці та люди, які цікавляться підприємницькою діяльністю, матимуть можливість у центрах підтримки бізнесу отримати інформаційну підтримку, компетентну консультацію, а відтак втілити в життя свою ідею, що сприятиме розвитку громади», – зазначив Іван Дирів.

Голова Рожнятівської селищної ТГ Василь Рибчак бачить значення проєкту передовсім у популяризації можливостей громади: «Це буде добра промоція нашої громади, яка допоможе малому і середньому бізнесу орієнтуватися, що в нас є задля участі в її розвитку. Усі охочі зможуть скористатися можливостями центру підтримки підприємництва, зайти на ресурс і побачити, які ділянки здають в оренду, де можна взяти участь в аукціоні, яке майно можна орендувати чи навіть купити, а також знайти інформацію щодо договорів, які стосуються життєдіяльності громади. Це сприятиме відкриттю робочих місць, кошти надходитимуть у місцевий бюджет, які ми спрямовуватимемо на розвиток громади».

Редактор відділу газети “Галичина”