Гірськолижний відпочинок у Туреччині: нюанси та переваги

Поки можливості для туризму обмежені через пандемію, не варто відмовляти собі у звичних зимових розвагах. Надихає те, що в Україні є чудові Карпати, а в них Буковель та інші гірськолижні курорти. Але якщо душа прагне свята та закордонної мандрівки, є чудовий варіант для зимового відпочинку. Це Туреччина. Так, не дивуйтеся, у цій країні, крім чудового пляжного відпочинку, є чимало інших можливостей. Це й екскурсійний туризм (дивами країна явно не обділена!), і шопінг, і зимовий екстрим. Крім усього іншого, у країні є декілька вартих уваги українських екстремалів гірськолижних центрів.

Зокрема, це Ерджієс, Паландокен, Улудаг. Кожен із них по-своєму гарний та цікавий, а об’єднує їх одне — те, що на них дешевше, ніж у гірськолижній Європі. Найбільший та найпопулярніший осередок лижної культури в Туреччині — Ерджієс. Він розмістився в Анатолійських горах, поблизу містечка Кайсері (саме там розташовано аеропорт, на відстані близько 20 км). 18 підйомників, десятки трас, цікаве дозвілля після катання — це все принади Ерджієса. А ще тут чимало готелів, які працюють за улюбленою багатьма туристами системою «все включено».

Ще один цікавий напрямок — курорт Паландокен. Він розташований на сході Туреччини, поблизу від кордону з Вірменією на горі Паландокен (2450 м над рівнем моря), за 4 км від центру міста Ерзурум. Відстань до аеропорту Ерзурум — 15 км (20 хвилин їзди).

У чому його переваги?

Відпочинок у Паландокені — варіант і для початківців, і для тих, хто катається досить впевнено: карта трас орієнтована на різні рівні підготовки.

Загальна довжина схилів — 40 км.

Траси: сині — 7, червоні — 8, чорні — 2.

Зона катання — 2220–3176 м над рівнем моря.

Перепад висот — 976 м.

Трас не надто багато, але вони мальовничі та приємні для катання. Товщина природного сніжного покрову в Паландокені може сягати 3 м. На курорті до послуг туристів працюють 7 сучасних та безпечних підйомників. Не варто думати, що Паландокен — для початківців та дітей. Тут є зона для фрирайду — зона вільного катання природними трасами, для тих, хто впевнено стоїть на лижах чи борді та прагне екстремальних відчуттів.

Ще Паландокен люблять за фантастично чисте повітря, а також за краєвиди, які за обрисами подібні до Французьких Альп.

Не зволікайте — плануйте відпочинок у гірськолижній Туреччині! Ті, хто вже відвідав гірськолижні курорти країни, діляться найкращими враженнями та радять ці локації.