«Галичина» за 29 квітня: «Ідімо за Ним», «Обласна рада нагадує державі про її зобов’язання», «Писанковий Космач»…

Відкривають цей випуск газети пасхальне послання Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією Православної Церкви України владики Андрія та великодні вітання краян від голови обласної ради Олександра Сича, міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко…

«З вірою й радістю» – під таким заголовком читайте репортаж із відкриття у селищі Войнилові на Калущині Центру з надання адмінпослуг на теренах Войнилівської територіальної громади, що стало можливим завдяки співпраці селищної ради, яку очолює Мар’яна Масляк, з програмою «U-LEAD з Європою».

На квітневій сесії обласної ради 23 квітня депутати ухвалили близько десятка звернень до центральних органів влади в Україні. І то не просто так. «Ідеться в них про ті гострі проблеми, на які досі чомусь не звертали уваги уряд або інші органи виконавчої влади…», – зазначає голова обласної ради Олександр Сич. Вичерпніше про це йдеться в матеріалі «Обласна рада нагадує державі про її зобов’язання».

У нарисі журналіста Ігоря Лазоришина «Писанковий Космач» іде мова про те, що це село з кількома десятьма присілками, в якому живе і працює кількасот писанкарок, заслуговує на статус осердя прикарпатського писанкарства. До речі, за словами заступниці голови Космацької сільської ради територіальної громади Ганни Варцаб’юк, тут збираються невдовзі відкрити пам’ятник космацькій писанці.

Чи можна знайти приводи для оптимізму у часі коронавірусної пандемії? «Оптимізм прихований у здатності жити теперішнім моментом. Він є навіть у продуктивному підході до організації життя в умовах карантину», – так відповідає на це запитання в інтерв’ю журналістці Оксані Процюк декан факультету психології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Лариса Заграй.