Галичина за 19 серпня: «30 років у ворожому оточенні», «Стрижень Заболотівщини» та Угринівські контрасти, як меморіали стають «магнітами» для туристів…

Газета продовжує цикл публікацій з нагоди 30-річчя Незалежності України. Тож читайте під заголовком «Коли кожен рік працює на перспективу…» інтерв’ю з головою обласної ради Олександром Сичем, наскрізною думкою якого є висновок, що Україні вдалося у ворожому оточенні 30 років демонструвати всьому світові волю до незалежного державного життя…

Ювілеєві України присвячено й публікацію під назою «Живлющі джерела патріотизму». Це розмова журналіста Івана Гавриловича з відомим ученим медиком-винахідником і активним просвітянином, генералом- хорунжим українського козацтва й автором п’єс на патріотичну тематику Миколою Кардащуком.

Увазі шанувальників часопису – репортажі із двох урочистих подій – відкриття першого на Прикарпатті пам’ятника владиці УГКЦ Григорієві Хомишину та освячення Алеї пам’яті й Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – вихідців із Прикарпаття – у Спасо-Преображенському Угорницькому чоловічому монастирі Православної Церкви України.

Під рубрикою «Життя громад» видання висвітлює повсякденні клопоти й радощі аж двох територіальних громад – Заболотівської селищної та Угринівської сільської. З цих матеріалів читач довідається, як іноді непросто в нинішніх умовах провадити господарку у глибинці – не лише через різні й численні недосконалості управління в державі, а й нерідко суто через «недоброзичливе» довкілля.

Теж дві кореспонденції об’єднала і рубрика «Транскордонне партнерство» – про співпрацю прикарпатців із румунськими партнерами заради відновлення давніх фортець – зокрема Пнівського замку на Надвірнянщині та про відвідини Галичини угорськими істориками, котрі досліджують по слідах Першої світової долі своїх співвітчизників – вояків колишньої Австро-Угорської імперії.

Газета завершує публікацію патетичної сонати «Ясуни» як гостросюжетного чтива й науково-популярної розвідки про магічні особливості «замовлених від куль» запорозьких характерників і тотожних представників інших народів, друкує роздуми над практичними настановами Святого Письма та припущення і здогади під заголовком «Поклик вічності» щодо можливостей потойбічного життя людини.